avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Activitate luputinel

Activitate luputinel

Răspuns la discuția Probleme Teren arabil
Asa am sa fac,am sa reclam la prefectura judetului ...multumesc pt raspuns.
Dupa ce am trimis adeverintele+cerere de eliberare titlu de proprietate La primatie
am primit dupa 3 luni copie dupa titlul de proprietate +un document ce spunea ca titlurile au fost eliberate si sa vin sa le ridic.pana aici e bine...cand am ajuns la primarie,primarul nu mai vroia sa-mi dea titlul de p-spunand ca terenul nu exista.iar pe documentul trimis de primarie cu 1 luna in urma aparea semnatura lui si stampila.Acum vreau sa stiu unde sa merg ce sa fac sa intru in posesia titlului de proprietate.
Detin un teren cu,contract pe 5ani ce apartine primariei iasi (dafis),intrebarea mea este,pot cumpara acest teren ?daca da cam cat ar costa.Suprafata totala 20 mp
Am inteles ca trebuie sa merg la notariat dar mai sunt doi mostenitori ce nu vor sa mearga :D
iar eu nu am chef sa umblu prin tribunal.
Multumesc pt raspunsuri,stiti ceva de anexa 24 ???am auzit ca se elibereaza de la primaria de unde este terenul si in anexa se trec mostenirorii asa este ???
cei de la notariat de unde stiu cati mostenitori sunt ???odata ce eu am certificatul de de ces al tatalui si al mamei mele +titlul de proprietate pe numele tatalui meu.
anexa 24 se mai elibereaza de la primarie daca am titlu de proprietate ?sau doar pt acele adeverinte de proprietate se elibereaza.de la primaria din comuna nu pot cere un certificat de mostenitor fara sa mai merg la notariat ???
Ce acte am nevoie si de unde le pot elibera pentru vanzarea la notariat a unu teren extravilan.,..momentan detin titlu de proprietate pe numele tatalui meu decedat,pe titlul de proprietate primaria poate sa ma treaca ca mostenitor ???
Detin trei titluri de proprietate pe numele tatalui meu si un document primit de la consiliul local comisia locala de fond funciar pe un teren extravilan agricol,pentru vanzarea terenului de ce acte am nevoie si daca al pot vinde daca titlurile nu sunt pe numele meu dar cu un document primit de la prefectura judeteana ce mentioneaza ca sunt mostenitor.
Stau cu chirie intr-un imobil social de la primarie cu un contract pe 5 an,in contract scrie ca e locuinta convenabila...intrebarea mea este,pot sa cumpar acest imobil daca este convenabil intr-un bloc social ???Si ce inseamna convenabil ?