avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Activitate magdutza80

Activitate magdutza80

Răspuns la discuția Comodat
Va multumesc mult pentru raspunsuri.
Răspuns la discuția Comodat
Si ce trebuie sa faca? O declaratie prin care proprietarul e de acord ca firma sa foloseasca o camera de acolo ca sediu social?
Răspuns la discuția Comodat
are contract de inchiriere pt punct de lucru pe toata cladirea si o camera vrea sa o foloseasca pt sediu social
Discuție Comodat
Buna ziua,
Am si eu o nelamurire. Este vorba despre o firma care are punct de lucru la o anumita adresa. Acum vrea sa mute sediul social la adresa unde are punctul de lucru. Isi poate face singura comodat pe o camera de acolo? Sau cum se poate face?

Multumesc
Răspuns la discuția depunere revisal cu intarziere
Ar fi bine sa scap asa. Multumesc mult pentru raspunsuri.
Răspuns la discuția depunere revisal cu intarziere
A mai fost cineva de aici in situatia mea si a reusit sa depuna cu avertisment?
Răspuns la discuția depunere revisal cu intarziere
Mi-ar lumina ziua :)
Răspuns la discuția depunere revisal cu intarziere
ITM Bucuresti
Răspuns la discuția depunere revisal cu intarziere
Sper sa ma lase sa depun cu avertisment, tinand cont ca nu am depus pt ca nu am avut cand, nu ca am uitat sau n-am vrut. Nu a fost vina mea ca patronul vrea sa inceapa oamenii munca de maine si nu de marti.
Buna ziua. Am o mare problema. Vineri a trebuit sa fac 2 contracte de munca la o firma care nu avea parola de revisal. Le-am facut tarziu, pe la ora 14 cand deja se terminase programul de lucru la itm pentru depunerea revisalului pe stick. Contractele sunt incheiate vineri, cu inceperea activitatii de maine. Spuneti-mi va rog ca risc daca ma duc maine dimineata sa depun revisalul? Pot depune cu avertisment? Sau iau amenda? Firma nu a mai avut angajati pana acum si nu are parola revisal. Multumesc.