avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 989 soluții astăzi
Forum Activitate pusa830814

Activitate pusa830814

dar din punct de vedere al legii se poate rezilia acest contract? asta as vrea sa stiu si sub ce termeni?
pai nu ca atunci a zis ca daca umblu sa ii dau bani sau orice altceva nu imi mai da nimic doar sa platesc datoriile la primarie si actele dar acum sa razgandit iar suma a trecut-o notarul ca nu putea sa treaca 1 leu e suma de catalog pt suprafata respectiva
buna ziua!
in urma cu aproximativ 3ani am primit un teren de la o ruda fara nici un fel de pretentie financiara sau de ori alta natura si am intocmit un contract de vanzare-cumparare doar ca la notar acesta a trecut suma de 3000 lei pe contract aceasta fiind o suma de catalog.
ruda mea fiind din alta localitate a numit mandatar pe fratele meu care sa prezentat la intocmirea actelor in numele lui. doar ca dupa 3 ani de cand am dobandit terenul acesta mi-a trimis un sms prin care imi comunica ca sa razgandit si ca vrea sa rezilieze contractul .
as dori sa stiu daca il pot pierde in instanta poate avea pretentie la cei 3000 de lei spunand ca nu ia primit atunci de ce a semnat nu?
va multumesc
Este un contract de vanzare-cumparare fara nici o clauza.
Multumesc pt raspuns
Buna seara!tul
As avea o intrebare in legatura cu un contract de vanzare-cumparare.
Am achizitionat un teren de la o ruda, pe baza unui contract de vanzare-cumparare cu 2 ani in urma. Acum am primit un mesaj de la ea ca ar vrea sa rezilieze contractul, ca s-a razgandit. As vrea sa stiu daca acest contract poate fi atacat daca nu exista absolut nici o clauza in el?