avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1759 soluții astăzi
Forum Activitate tarlescu

Activitate tarlescu

Răspuns la discuția indemnizatie
multumesc
Răspuns la discuția indemnizatie
unul din angajatori refuza sa mi inmaneze adeverinta pentru a justifica perioada cat am lucrat...pot justifica altfelvenitul din acele luni?
Răspuns la discuția indemnizatie
va multumesc
Răspuns la discuția indemnizatie
multumesc frumos dar ma interesa si daca cele 12 luni ar putea fi cumulate sau consecutive?!
Discuție indemnizatie
buna ziua!!! ajutati ma si pe mine va rog cu un raspuns,,,si anume de ce perioada ai nevoie sa lucrezi pentru a beneficia de indemnizatie de crestere a copilului? mentionez ca am lucrat cu acte in regula si anume contract de munca din data de 16august2017 pana in data de 23 octombrie 2018.....pana la data de 28 februarie 2019 nu am lucrat si nu am beneficiat nici de somaj iar acum din data de 1 martie lucrez di nou...de cate luni lucrate am nevoie sa pot beneficia de indemnizatie deoarece as dori sa fac cat mai curand un bebe....!va multumesc anticipat
Răspuns la discuția chitanta
am intelesc ca nu toate sucursalele elibereaza copie,daca nu ce as avea de facut? si multumesc
iar ce am primit eu e o notificare finala premergatoare actiunilor in instanta

[ pt a completa un mesaj, folositi butonul "editeaza" multumesc]
Discuție chitanta
am platit comanda la oriflame si nu am mai pastrat chitanta si dupa un an de zile primesc un mandat sau ceva de genul de la posta ca am de platit si daca nu platesc ma dau in judecata,iar eu nu mai am chitanta sa justific,,ce pot face???