avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2170 soluții astăzi
Forum Activitate anatalii

Activitate anatalii

Mai am o nelamurire,acum lichidatorul imi face adeverinta pt somaj (anexa 26) veniturile de pe ce an trebuie completate in ea, ultimele 12 luni din ultimul an lucrat ? acela e 2011 sau de pe anul 2012-2013?
Buna ziua, eu sunt in concediu pt cresterea copilului pana la 2 ani ,care se va termina in data de 27.10.2013. Sunt din nou insarcinata si trebuie sa nasc pe 14.11.2013 (data probabila) ,azi am umblat pe la 3 institutii sa vad ce acte trebuie sa depun sau cum se face in cazul meu,dat fiind faptul ca firma la care lucram a intrat in faliment,a fost preluata de un executor,deci nu mai exista.Daca firma era,era totul ok,ma intorceam pt o zi si apoi imi dadeau concediu prenatal,dar asa nu stiu exact cum trebuie facut pentru ca daca nasc in noiembrie cica se considera intrerupere. Azi am fost la casa de sanatate care m-a trimis la asistenta sociala de acolo la indemnizatie copii care m-au trimis inapoi la casa de sanatate ,pana la urma nu am rezolvat nimic.Cum trebuie procedat in cazul meu? Multumesc !
Buna ziua,as dori sa stiu,daca sunt angajata la o firma iar in momentul de fata sunt in concediu pt cresterea copilului pana la 2 ani,daca nasc inainte ca primul copil sa implineasca 2ani,se mai primeste indemnizatia pt al doilea copil avand in vedere ca firma este in faliment?