avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1762 soluții astăzi
Forum Activitate dany112

Activitate dany112

sunt urmarit penal pentru trafic de persoane si inselaciune (eu am o societate de selectia si plasarea fortei de munca in strainatate ).La inceput ei au crezut ca toti muncitorii pe care ii trimit in strainatate ii trimit la negru dar pe parcurs sau convins de contrariu ,am fost si retinut o perioada de 30 de zile la inceput .In 3 ani si 6 luni am fost chemat la ei de 6 ori ultima data in luna noiembrie 2012.In tot acest timp nu am dat alte declaratii.Va multumesc
Buna ziua as dori sa va adresez o intrebare .sunt cercetat penal de aproximativ 3 ani si jumatate si nu stiu ce se intampla .Credeti ca e de bine sau de rau ?si can cat mai poate dura ?

Răspuns la discuția cod procedura penala
dar desigilarea si perchezitiile informatice nu trebuiesc facute in prezenta inculpatului / invinuitului , in cazul in care acesta nu a renuntat in scris la acest drept ?
buna ziua ,
daca in timpul urmarii penale au fost ridicate telefoanele mobile si sigilate si nu s-a efectuat perchezitia informatica in prezenta inculpatului si nici desigilarea lor le mai pot retine ca si probe ?