avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Activitate bodovirgil

Activitate bodovirgil

Cererea a fost foarte clara.Si dupa prima cerere cand mi-a trecut 2 persoane a recunoscut ca a gresit si a promis ca remediaza situatia ,punandu-ma sa fac din nou o cerere.Am facut-o si pe a doua si i-am inmanato personal cu nr.corect de persoane,si presedintele nu mi-a luat in considerare,dovada ca la afisare a trecut iar doua persoane in plus in loc de 1.E vorba aici de bataie de joc la adresa mea si un atac la buzunarul meu.Cui ma adresez daca nu gasesc intelegere? multumesc anticipat.
Buna seara.Am o mica problema. Am facut cerere la presedintele asociatiei pentru a trece inca o persoana la intretinere.Zis si facut.cererea ia fost inmanata personal si presedintele a trecut 2 persoane in plus,in loc de 1.Am mai facut o cerere,spunandu-mi ca s-a ratacit pe undeva si a uitat,punandu-ma sa fac alta.Am facut alta cu nr.corect de persoane ca si prima si iar a trecut 2 persoane in plus la intertinere. Cererea ia fost inmanata din nou personal plus mesaj pe telefonul mobil. Ce trebui sa fac eu?
Cui ma adresez daca constat ca sunt luat in deradere si nu odata si a doua oara? Nu-mi convine sa platesc o persoana in plus la intretinere cand nu este asa,plus ca este si iarna si factura este cu mult mai mare.Va multumesc si astept raspunsuri.X-(
buna ziua.am o nelamurire.am un teren de suprafata mica,aproz.300mp,in zona de deal,si vreau sa fac o constructie provizorie,ceva usor din osb si alte materiale usoare,ceva in genu sa se locuiasca numai vara. intrebare.Am nevoie de autorizatie de constructie?mentionez ca se face pe piloni de lemn,si nu mi-ar trebui autorizatie de c-tie? multumesc pt.raspunsuri.
Discuție buna ziua
SUNT PENSIONAT MEDICAL CU GRADUL 3,SI AM DREPTUL SA MUNCESC 4 ORE PE ZI.IN TARA. IN CAZUL IN CARE IMI VOI GASI CEVA DE MUNCA IN AFARA,RESPECTIV ITALIA SI MI SE FACE CONTRACT DE MUNCA DE AICI DIN TARA PENTRU ITALIA ,SE SPECIFICA NUMARUL DE ORE IN CONTRACT? SI DACA SE TRECE 8 ORE PE ZI ACOLO,CREDETI CA IMI VA AFECTA PENSIA DIN TARA? VA MULTUMESC ANTICIPAT.