Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna ziua
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna ziua

SUNT PENSIONAT MEDICAL CU GRADUL 3,SI AM DREPTUL SA MUNCESC 4 ORE PE ZI.IN TARA. IN CAZUL IN CARE IMI VOI GASI CEVA DE MUNCA IN AFARA,RESPECTIV ITALIA SI MI SE FACE CONTRACT DE MUNCA DE AICI DIN TARA PENTRU ITALIA ,SE SPECIFICA NUMARUL DE ORE IN CONTRACT? SI DACA SE TRECE 8 ORE PE ZI ACOLO,CREDETI CA IMI VA AFECTA PENSIA DIN TARA? VA MULTUMESC ANTICIPAT.
Daca vi se face c.i.m. din tara pentru Italia nu are cum sa va treaca 8 ore/zi , ci cel mult 4 ore/zi ... daca c.i.m. va fi incheiat in Italia cu 8 ore/zi credeti ca nu se descopera ?

p.s
Incercati sa nu mai scrieti cu majuscule .. este o incalcare a Regulamentului acestui Forum ..