avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1054 soluții astăzi
Forum Activitate Laura_aua

Activitate Laura_aua

Multumesc!
Bun seara. Ma poate ajuta cineva cu un studiu de caz pe audit intern si frauda? Sau macar ceva informatii despre asta unde as putea gasi/?
Buna ziua. As vrea sa stiu ce acte sunt necesare pentru infiintarea unui cabinet individual de expert contabil, ce contributii se platesc si daca titularul poate avea si pfa si cabinet individual inregistrate distinct. Va multumesc!
Multumesc mult, iulia_elena!
O sa imi incerc norocul.
Buna seara.
In judetul nostru se organizeaza concurs pt grefier cu studii superioare juridice. Intrucat indeplinesc conditiile impuse, vreau sa concurez si eu in vederea obtinerii unei astfel de functii.
Intrebare: dvs cei care ati participat la un astfel de concurs, ce ma sfatuiti? Care ar trebui sa fie pregatirea mea? Examenul se va sustine la sfarsitul lui noiembrie..eu abia ma apuc de invatat..Ce sanse sunt acolo? E un examen "pe bune" ori o sa fiu dezamagita de un management defectuos? Va multumesc!
Răspuns la discuția Spatiu de joaca - autorizatii
va multumesc mult pentru raspuns!
Buna ziua.
In cazul in care as vrea sa deschid un spatiu de joaca pentru copiii, unde sa isi petreca timpul liber, atunci cand parintii lor sunt la munca sau pur si simplu au nevoie de cateva ore libere, ce ar trebui sa fac?cui sa ma adresez? In afara de spatiul propriu-zis, ce fel de autorizatii trebuie sa am? Astept raspunsul dvs. Va multumesc!
buna ziua. spuneti-mi va rog..in cazul in care se arunca o arma in apa, aceasta isi va pierde amprentele?multumesc
Răspuns la discuția consilier juridic
si atunci cum e de procedat?
buna ziua. am primit o oferta de munca, ca si consilier juridic la o societate comerciala insa nu am nici un fel de experienta in domeniu, ce trebuie sa fac?sa ma inscriu in colegiul consilierilor juridici ca sa figurez ca si consilier juridic stagiar? am inteles ca in acest caz ai fi luat sub protectia unui consilier juridic definitiv care m-ar putea indruma. apoi daca nu ma inscriu si nu ma indruma nimeni, cum o sa fac fata? cum se procedeaza defapt?va multumesc!