Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... consilier juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

consilier juridic

buna ziua. am primit o oferta de munca, ca si consilier juridic la o societate comerciala insa nu am nici un fel de experienta in domeniu, ce trebuie sa fac?sa ma inscriu in colegiul consilierilor juridici ca sa figurez ca si consilier juridic stagiar? am inteles ca in acest caz ai fi luat sub protectia unui consilier juridic definitiv care m-ar putea indruma. apoi daca nu ma inscriu si nu ma indruma nimeni, cum o sa fac fata? cum se procedeaza defapt?va multumesc!
nu este obligatorie inscrierea in acest "tablou"
si atunci cum e de procedat?