avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate olivia27

Activitate olivia27

actele de alocatie se depun imediat dupa ce am certificatul de nastere al copilului.iar actele de indemnizatie dupa cele 42 de zile.sau le pot depune pe amandoua dupa ce trec cele 42 zile
dar nu trb sa platesc eu restante fostului proprietar
pana la urma nu platesc decat pe luna februarie exact de pe data de 14.02.2012 de cand am devenit proprietar.

fosta proprietara nu raspănde la telefon cand o suna administratorul si ma pune pe mn sa platesc.ce pot face o lege ceva sa ma documentez si sa ii dau peste mana administratorului.va multumesc.

achitarea intretinerii
dar in actul de cv nu am nici o clauza ca trb sa platesc eu.
ca ea a retras si fondul de rulment si ma pune sa il platesc si pe ala 200ron .dc
era platita factura.fondul de rulment i la dat administratorul ca zice el ca era al ei.si mapune pe mn sa dau si fondul de rulment inapoi de 200 ron.lam intrebat si a zis ca asa trb.
da dar de ce a eliberat asociatia de proprietari adeverinta.

fosta proprietara nu raspănde la telefon cand o suna administratorul si ma pune pe mn sa platesc.ce pot face o lege ceva sa ma documentez si sa ii dau peste mana administratorului.va multumesc.
am cumparat apartamentul prin prima casa in contractul de vanzare cumparare am dovada de la asociatia de proprietari ca a platit datoriile la zi si a fost eliberata pe 12.02.2013 si eu pe 14 am semnat actele la notar.administratorul ma pune pe mine sa platesc pe luna ianuarie si pe luna februarie sumele restante.dar in contract nu stipuleaza ca eu sa le platesc.ce pot face.
Răspuns la discuția masuratori cadastrale necorelate
am o problema cu masuratorile prin satelit.dupa ce un vecin a vandut un teren de langa mine a reiesit la masuratoare ca eu am latura 2= 552.00.Dar eu pe intabularea mea originala amlatura 2=518.00.la masuratorile pe care le am terenul e ok,dar prin satelit da alta masuratoare,ce pot face.cei de la primarie ma pun sa fac o intabulare fara a modifica limitele de la documentatia avizata anterior.eu ar fi insemnat sa ma duc cu latura 2 in fata 62 de centimetri si in spate 26 centimetri.astept un raspuns urgent.eu nu stiu ce masuratori are el dupa ce a facut intabularea dar trebuiau cei de la primarie sa faca intabularea dupa documentatia mea eu cum pot rezolva asa ceva.vreo cere tip adresata cuiva.
la cnas dar si ceilalti bani pot depune o plangere la ITM