avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Activitate AleXxXStar

Activitate AleXxXStar

Răspuns la discuția plecare Anglia (viza)
Daca o sa fie nevoie am sa fac si viza :)
Dar unde sau cum se face viza ca sa stiu, in caz de nevoie
Răspuns la discuția plecare Anglia (viza)
nu, nu sunt dar mai bine pun intrebarea
Răspuns la discuția plecare Anglia (viza)
Am un prieten in Londra si care pe 30.06. 2016 vine in Romania si pe 03.07. 2016 pleaca inapoi in Londra dar tot cu mine, dar el nu are pasaport eu am.
Este riscu ca pe el sa nu il primeasa ca nu are pasaport?
Răspuns la discuția plecare Anglia (viza)
nu trebuie pasaport ?
Buna Ziua .
Eu pe 03.07.2016 vreau sa plec in Anglia si am inteles ca a iesit din UE
Ce imi trebuie acuma ca sa pot pleca in anglia? Am inteles ca imi trebuie viza cum pot sa obtin?
Mentionez ca vreau sa muncesc in ANGLIA
A trecut a cei 2 ani de abonament vodafone cat scria in contract.Am primit apel cu oferta noua am acceptat si primesc sms ca am de achitat mai mult
Stiam ca cateva zile am dreptu de a renunta ii adevarat si cate zile era?
Salut, azi am avariat o masina am rezolvat amiabil, (eu am fost de vina) si am completat tot a ramas sa faca poza...
Eu lucrez ca sofer la panificatie si asigurarea ii trecuta pe numele patronului,Patronu o sa trebuiasca sa plateasca ceva? (am inteles ca o sa platesc un pic mai mult la asigurare)ii adevarat. Masina pe care o conduc nui avariata tare semnalizarea si oglinda ii sparta am piese de rezerva asa ca nu ma costa nimic Deci in final vreau sa stiu patronu meu trebuie sa plateasca ceva, ca sa stiu cat imi ia din salar:))
Salut.
Am o ruda care nu e intreg la minte (nebun)
El a lucart in afara si a avut un accident a cazut de pe pod si acuma are probleme mintale, vorbesti cu el, face treaba cu el dar daca ii arat cum sa faca azi maine a uitat cum a facut Practic ii ca un copil mic de 12-14 ani (cand ii treaz) dar cand pune mana pe bautura, ii nebun sparge lucruri se cearta cu lumea nu ii ca un om betiv .Ii fratele la sotia mea.Si am zis ca il intretin eu ii dau de mancare, are unde sa doarma are conditi dar bani nui dau ca da pe bautura Eu cand lam luat in gazda mi se parea ca un om normal.
Asa cum era am stat cu el 2 ani (cu multe apeluri la politie, il duce la spitalu de nebuni dat in 3 zile ii dadea drumu pe motiv ca ii normal)
Intro zi a venit acasa cu o lovitura la cap si vad acuma ca i sa inrautatit starea (fara ca el sa bea)a incepu sa sparga geamuri si tot muta din lucruri adica tot ce e in casa scoate afara ,pun masa la locu lui in 5 minute o muta cum vrea el ,isi pune hainele jos si tot asa, a ajuns sa mute tocmai pana in strada, m-am trezit dimineata si vad pe strada numai pahare :)) .(nu stiu cum dar nu erau sparte) Nu mai pot sa stau cu el asa, sa ma enervez si stig la el in fiecare noapte si tot sa repar lucrurile pe care el le strica, maine sau poimane vad ca se ea de sorsa si se iade copii mei. Am vorbit cu politia si a zis ca sa fac cerere cu nu mai locuieste cu mine (pe buletin scrie ca locuieste la casa mea) si ca sa poata sa faca inchisoare.
Dar vreau sa stiu daca este o solutie ca sa pot pune la spitalu de nebuni. Bine sau rau tot ii mai bun decat la inchisoare.
Discuție alocatia
Buna ziua acu un an am terminat liceu, luam alocatia normala dar in clasa 12 nu am mai primit alocatia. Mai pot sa-i recuperez? Si desigur cum...
Dar apa care o folosim curge in canalu stradal(apaserv)Sunt obligat sa pun?