avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Activitate OVIFRO

Activitate OVIFRO

cum pot trec 50% din garsoniera din care eu detin 50% buna am o garsoniera din care eu detin 50%,tata 25% si mama 25% cum pot sa trec restul de 50% din garsoniera pe numele meu adica partile lor,care vor sa o treaca ei pe numele meu , ce si cum trebe sa fac si sa procedez ca sa ma coste mai ieftin si sa nu se poata revoca in instanta ca mai am 2 frati,dar eu leam achitat parintilor mei partea ce au platito ei de 50 la % si acum ei vor sal treaca tot pe numele meu;trebe sami vinda partea lor sau sa mio doneze???
Daca stie cine va sa-mi raspunda ce si cum trebe sa fac.va multumesc si astept un raspuns


Răspuns la discuția 2 probleme pe care le intimpin
poate un avocat sa faca o hartie cu numele de instintare, cu care sa fie instintata de un avocat in care sa se specifice ca daca intr-un termen stabilit de mine ( sa zicem 30 de zile ) nu imi inapoeaza bani voi face plingere,sau ceva de genul acesta ca sa o sperie si sa o faca sa ma caute si sa-mi dea bani inapoi, daca da cit m-ar costa asa ceva si unde pot sa o fac,eu sint din timisoara.va multumesc si astept un raspuns
Răspuns la discuția 2 probleme pe care le intimpin
OVIFRO a scris:

1.cum pot afla daca stiu numele si prenumele si CNP unei persoane unde lucreaza(la ce firma e angajata)
2.daca am dat bani imprumut unei persoane si nu am nimic scris,doar persoane care stiu ca am dat acei bani ce trebuie sa fac si cum sa procedez ca sa-i recuperez,nu mai dau de persoana respectiva si-a schimbat si nr.de tel.de aceea am nevoie si de raspunsul de la punctul 1
astept un raspuns cine ma poate ajuta cu sfaturi.Va multumesc.


si alta solutie care ar fi sa dau de acea persoana:sa aflu unde locuieste sau numarul de telefon sau unde lucreaza???
1.cum pot afla daca stiu numele si prenumele si CNP unei persoane unde lucreaza(la ce firma e angajata)
2.daca am dat bani imprumut unei persoane si nu am nimic scris,doar persoane care stiu ca am dat acei bani ce trebuie sa fac si cum sa procedez ca sa-i recuperez,nu mai dau de persoana respectiva si-a schimbat si nr.de tel.de aceea am nevoie si de raspunsul de la punctul 1
astept un raspuns cine ma poate ajuta cu sfaturi.Va multumesc.