avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 966 soluții astăzi
Forum Activitate Vlad1991

Activitate Vlad1991

Discuție Buna ziua
Buna,Am o problema foarte mare daca m-ar putea ajuta cu niste sfaturi..
Povestea incepe asa.Acum 1 luna de zile mi-am pus la tara o centrala pe lemne au venit instalatorii mi-au puso au veit mi-au facut garantiile acasa ...a mers ce a mers centrala 1 luna de zile apoi dintr-o data intr-o noapte mia luat foc casa , au venit pompierii au stins incendiu si ei au zis ca poate sa fi fost provocat incendiu din cauza centralei,alta cauza nu avea care sa fie...
A 2-a zi am mers la depozitul din care a fost cumparata centrala si le-am zis la oameni ce sa intamplat si le-am zis ca e facut ISCIR la centrala tot si omu cand a auzit a zis ca nu crede asa ceva si a bagat pe calculator si nu era facut nici un ISCIR,PROIECT la centrala aboslut nimic ...deci cine mi-a pus centrala mi-a puso pe propia raspundere ..
Normal centrala nu avea voie pusa fara proiect si nu avea voia sa ii dea drumu daca nu era facut isciru.
Nu am asigurare pe casa.
Acum eu nu stiu ce sa fac sa scot paguba la casa,sa il dau pe cel care mi-a pus centrala in judecata ca nu mi-a puso legal?Sau ce sa fac ? Astept un raspuns daca ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi.Multumesc!
Răspuns la discuția Buna
Ok,multumesc de sfaturi.
Răspuns la discuția Buna
Multumesc de rapuns
Deci prima data merg singur sa dau declaratie ? apoi imi iau avocat ?
ps:Am uitat sa mentionez ca el a stat in spital c-am 2 saptamani deci ma gandesc ca are ceva zile de spitalizare si a scos si certificat.
Discuție Buna
Am si eu o nelamurire daca se poate...
Mi-a depus un pusti(minor) o plangere penala ca l-am batut..
O sa spun cum sa intamplat , am mers in oras cu niste prieteni la un club de rokari ne-am distrat ca baietii si inauntru in club era un pusti drogat,beat tot se dadea in spectacol si sa luat cu unu la cearta au iesit afara s-au batut , si-au dat pumni picioare etc pana la urma i-au despartit lumea de afara , au intrat app tot inauntru ..cel care a luat bataie a ramas afara si cel care la batut sa ascuns dupa bar....bun eu am ramas afara cu inca cativa baieti si cel care a fost batut ...stau vre-o 2 minute si imi zice pustiu ca eu lam batut , eu tot ii ziceam una si buna ca nu lam batut , el tot asa o tinea si iam dat un pumn pana la urma ... a sunat cnv la 112 si a venit smurdu apoi eu am plecat....
El mi-a depus plangere penala , eu am martori ca el a luat bataie de la altu ... oare ce trebuie sa fac ? pot sa scap cumva de problema asta ? multumesc , astept un rasăuns daca se poate ...