avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Activitate filipf16

Activitate filipf16


Nu a ajuns,dar cum se pot recupera banii cheltuiți cu avocatul in această stare dacă suspectul se găsește nevinovat?
adriandimitriu a scris:

Plangerea a ajuns in instanta?

Nu și sper să nici nu ajungă
Cine plătește în final onorariu avocat dacă la o plângere penală suspectul își i a avocat și plângerea se dovedește a fi nefondată?
unde mă pot adresa să reclame faptul că pe dovada înlocuitoare a permisului de conducere mi au fost trecute și categoriile D1E și DE ,categori pe care nu le am deținut nici o dată!?
Bună ziua am predat în urmă cu trei luni arhiva financiară (în original) a unei societăți către organul de cercetare penală. Există termen legal cât se poate reține această arhivă ?!întrucât sunt acte inclusiv din anul in curs de care aș avea nevoie
Răspuns la discuția Daune iradiere
Nu mi se pare legal să fiu supus unei investigații fără să i stiu rezultatul.in biletul de ieșire din spital trebuia specificat rezultatul analizelor.
Discuție Daune iradiere
Recent am fost internat într un spital de stat unde mi a fost făcută o radiografie pulmonara,in următoarea zi am întrebat medicul la care eram internat de rezultatul radiografiei,acesta nu a vrut să mi spună nimic mai mult a spus că mă trimite la psihiatrie,drept urmare am.solicitat externarea si a, aprobat o pe loc .în biletul de ieșire din spital nu se face referire la radiografie. Doresc să știu ce pot solicita în acest caz
Răspuns la discuția Drum sezonier
Un drum care in trecut se folosea doar la stransul recoltelor nu era si nu este trecut in cf si n harta topo
Discuție Drum sezonier
Dacă este un drum sezonier ce strabate terenul meu, risc ceva dacă opresc folosirea drumului când nu i sezon (când drumul practic ar trebui să fie inchis ) sânt unii care nu inteleg acest lucru !
Discuție Drum sezonier
Dacă este un drum sezonier ce strabate terenul meu, risc ceva dacă opresc folosirea drumului când nu i sezon (când drumul practic ar trebui să fie inchis ) sânt unii care nu inteleg acest lucru !