avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate Alexnastase

Activitate Alexnastase

Multumesc mult pentru ajutor!
Buna ziua,

Am vorbit deja cu administratorul.Totul este ok din punctul asta de vedere.Multumesc frumos!
Buna ziua,

Problema e ca nu prea vrea sa faca nici comodat..de aceea ma gandeam sa pun dreptul asta de subinchiriere ..nu pot sa scap de asta de comodat sa ma descurc asa ca ma terorizeaza?Este un mos senil :(
Buna ziua,

Vreau sa inchiriez un apartament pentru al folosi ca sediu social pentru mai multe societati comerciale(mai exact 3 pentru ca apartamentul are 3 camere si din cate stiu pot sa fac cate unul inn fiecare camera).Eu i-am spus propietarului sa fac cate un contract de inchiriere pentru fiecare camera, pe fiecare societate in parte insa dansul nu doreste decat un singur contract pe tot apartamentul.Intreabarea mea este:
Pot sa fac contractul pe o singura societate si sa pun in el dreptul de subinchiriere putand astfel sa fac si celelalte 2 sedii in aceasi locatie utilizand acest drept?
Iar contractul principal pot sa il fac pe tot apartamentul si specific in el camera in care se v-a stabili sediul social al societatii care apare ca si chirias in contract?

Multumesc anticipat!

Răspuns la discuția Contestatie la executare
Multumesc mult pentru raspuns!Formulam acum contestatia si am scris : "Vă transmit rugămintea de a avea în vedere prevederile art.461 C.P.P, alin.1, lit.c.".Am facut rost de adeverintele de venit ale parintilor mei prin care se face dovada ca nu au nici nu venit, eu fiind singurul din familie(nu prea stiu cum sa justific asta mai exact pentru ca este vorba despre o firma la care sunt administrator..)..sper sa-mi fie de ajutor.O zi excelenta!
Am fost condamnat la o pedeapsa de un an închisoare cu suspendarea executării pedepsei sub supraveghere pe un termen de încercare de 3 ani pentru refuz de recoltare a probelor biologice definitiva din luna 06.2012.Pe langa obligatia de a ma prezenta la serviciul de probatiune si de a anunta deplasarile mai lungi de 8 zile mai exista si o obligatie pe care as vrea sa fac cotestatie la executare si suna cam asa:art. e, să nu conducă nici un vehicul , dispusă în sarcina pe perioada supravegherii.
Doamna de la serviciul de probatiune m-a sfatuit sa depun aceasta contestatie la executare avand in vedere situatia mea din punct de vedere profesional si familial (nu intru in detalii)
Ideea este ca vreau sa depun aceasta contestatie si nu stiu exact unde sau cum se procedeaza (mentionez ca am fondul a fost la judecatoria sectorului 1)si daca se poate sa-mi dati un sfat cu privire la ce sanse de reusita am..

Multumesc anticipat!