avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1092 soluții astăzi
Forum Activitate nae_nik

Activitate nae_nik

Răspuns la discuția Mostenire
multumesc
Discuție Mostenire
In timpul casatoriei un cuplu a dobandit un imobil (apartament 2 cam).sotul(care acum este decedat) avea un copil ,sotia avea un copil fiecare din casatorii anterioare.copilul sotiei poarta numele fostului sot al acesteia...acum,sotul a decedat ,iar intrebarea mea e cat ii revine fiecaruia din acest apartament...mai ales copilului acestuia(sotului)?
Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția executare silita
multumesc inca o data ....o primavara frumoasa va doresc
buna ziua
mi s-a emis in 2007 un card de credit de la o banca ,am scos bani cash de la atm si urma ca in fiecare luna sa platesc o rata pentru a achita debitul.circumstantele au facut ca eu sa nu mai am calitatea de angajat si prin urmare nu am mai avut posibilitate sa achit nici o rata...acum o firma recuperatoare de datorii a inceput sa ma hartuiasca cu tot felul de mesaje si apeluri cu amenintari,inclusiv si cu executarea silita....bine,eu cred ca se poate asa ceva cand se judeca un proces in prealabil,dar si asa fiind ,nu stiu daca are ce sa imi execute deoarece nu am nimic in proprietate ,stau in chirie,am doi copii minori,iar venit doar indemnizatia celui mai mic copil ce are doar trei luni.
semnul meu de intrebare este cu privire la executarea asta silita ,,dat fiind cazul meu cum se poate rezolva pentru ca bani sa restitui debitul nu am..
astept raspuns ....multumesc anticipat..
Răspuns la discuția ALOCATII DE STAT
multumesc foarte mult....asa stiam si eu dar am mai vrut opinii
Buna seara,as dori sa stiu daca copilul meu nascut la data de 28.11.2012 beneficiaza de alocatia de stat de 200 lei de atunci sau doar din momentul in care voi beneficia si de indemnizatia aferenta de la directia de asistenta comunitara.va multumesc anticipat