avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 864 soluții astăzi
Forum Activitate antoniaclaudia

Activitate antoniaclaudia

ce informatii sunt trecute in extrasul de carte funciara? apare si faptul ca exista sediul social al unei firme la adresa imobilului pe care vreau sa il achizionez?
va multumesc!!!!

Insa aceasta situatie nu il va impiedica pe potentialul cumparator sa obtina creditul la banca (prima casa)?
mentionez ca eu mi am dat acordul pt infiintarea unei firme cu sediu social pe nume X in 2006, insa eu primesc somatiile pe numele altei firme Y (DE CARE EU NU STIU NIMIC). stiu ca este un fals, eu am dat declaratii la politie de mai multe ori ca nu stiu nimic despre asta, insa tot continua sa vina documente, unde m as mai putea adresa pt a rezolva problema, eu vreau sa vand imobilul prin creditul prima casa, poate sa nu ii ofere credit persoanei care cumpara acest imobil tocmai din acest motiv?

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook
mentionez ca eu mi am dat acordul pt infiintarea unei firme cu sediu social pe nume X in 2006, insa eu primesc somatiile pe numele altei firme Y (DE CARE EU NU STIU NIMIC). stiu ca este un fals, eu am dat declaratii la politie de mai multe ori ca nu stiu nimic despre asta, insa tot continua sa vina documente, unde m as mai putea adresa pt a rezolva problema, eu vreau sa vand imobilul prin creditul prima casa, poate sa nu ii ofere credit persoanei care cumpara acest imobil tocmai din acest motiv?
vreau sa vand un imobil proprietate personala, insa, la cutia de scrisorii primesc citatii si diverse corespondenta pe numele unei societati la care eu nu sunt administrator sau sa am oricare alta implicare. Pot vinde imobilul? mentionez ca eu vreau sa o vand prin credit bancar, si daca ii poate cauza persoanei careia eu i o vand. Subliniez faptul ca eu nu mi am dat acordul ca aceasta firma sa si faca sediu social aici.
Pot avea probleme daca o vand?
va multumesc:)