avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Activitate horgaalina19

Activitate horgaalina19

Răspuns la discuția Recunoastere copil
chiar si daca iam facut deja certificatul pt sal trec in loc de liniuta numele tatalui ??
buna ziua as dori sa stiu daca odata facut certificatul de nastere se mai poate schimba mai in detaliu eu am facut certificatul de nastere al baiatului{o luna}si nu lam trecut si pe tatal lui iar acum tatal vrea sa fie trecut este neaparat nevoie de test de patetrnitate daca eu recunosc ca el e tatal?????
Răspuns la discuția drepturile tatalui
tatal copilului nu e foarte iubitor si responsabil cu noi nici macar acoperisul de deasupra capului nu poate sa nil ofere si numai eu trebuie sa ma gandesc la toate
Răspuns la discuția drepturile tatalui
in mare parte am inteles .la o discutie aseara mia spus ca o sa mil ia daca nul trec pe numele lui si orcum nam sal trec dar cum ati zis si dumneavoastra poate sa se duca si sal recunoasca, a zis ca imi deschide proces ca sa il ia de tot ca el are servici ca el are casa ca el are bani(relati mari) si eu am unde locui cu copilul si vroiam sa il dau mamai mele in plasament pana imi gaseam servici
Răspuns la discuția drepturile tatalui
eu sunt in sapte luni insarcinata si nu vreu sa trec ca tatal copilului ,vreu sa dispara sin viata noastra.eu cand nasc ma duc si trec copilul doar pe numele meu iar la tata liniuta.dar pe urma el poate sa ma dea in judecata si sami ia copilul?/
as dori sa stiu daca eu cand nasc nu trec copilul pe numele concubinului meu ,el dupa poate merge in instanta sami ia copilul tinand cont si ca el este casatorit ce sanse are???