avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 261 soluții astăzi
Forum Activitate anna2012

Activitate anna2012

va multumesc ptr raspunsurile dvs
multumesc
trebuie neaparat sa ii fac buletin mamei mele.ea a divortat acum 8 ani trebuia revina la numele de fata si sa schimbe actele ceea ce nu a facut.intre timp a si expirat buletinul de vreo 7 ani.cel cu care traieste in concubinaj nu vrea sa o ia in spatiu iar eu nu am cum ca e casa soacrei mele.ca sa ii fac unul provizoriu ma pot adresa si in bucuresti tinand cont ca ultima ci e pe sectorul 6,ea locuiind in ilfov acum?ce amenda va plati si de ce acte am nevoie?va multumesc anticipat si astept un raspuns daca se poate cat mai repede ptr ca trebuie sa se prezinte la succesiunea casei dupa tata.
Discuție ajutor deces
buna ziua.tatal meu in varsta de 52 ani a decedat acum 2 saptamani in urma unui cancer si al unui tbc.in ultimii 2ani de viata nu a mai lucrat luand o pensie de revolutionar si beneficiind de asigurari medicale gratuite prin legea revolutionarilor.in anul 2012 le-au fost sistate pensiile de revolutionari nemaiavand nici un venit.eu,fiica lui,am fost la asistenta sociala sector 6 ptr a depune dosarul ptr ajutorul de inmormantare si mi s-a spus ca nu mi se pot acorda decat 500 lei nici macar minimul care am inteles ca ar fi de 1000lei.iar eu trebuie sa ma duc sa scot de la financiar ca nu sunt salariata caci nu pot justifica sumele de pe chitante.cum ar trebui sa procedez in aceasta situatie si de ce mi se acorda numai 500 lei?va multumesc anticipat.