avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1531 soluții astăzi
Forum Activitate artur84

Activitate artur84

Buna ziua

Amavut proprire pe cont de sala in 2012 cu suma datorata (amenda) 3010 ron, Banca a facut oprilie pana ce sa stins datoria, banca a luat jos poprirea de pe contul de salar. Azi primesc instintare de poprire pe salar cu suma de 1100 ron, conform extrasului de cont mi so retras 3010 ron + comisioane de operare.
Unde trebuie sa madreses, la taxe si impozite locale sau la judectorie cu extrasul de cont, aferent popriri?
Daca la judecatorie, pot sa ma adresez singur, sau am nevoie de avocat, si daca depun contestatie se suspenda executare?
Buna ziua
Azi am primit o scrisoare de dragoste de la Politita Locala in care ma amendeaza pe suma de 200 ron fiind
a fost depistat oprit in alte locuri decat cele special amenajate si anume pe trotuarul de pe aleea... Autoturismul a fost fotografiat cu aparatul foto din dotarea Polititei Locale
mentionez ca unde a fost oprit masina roata roata a avut minin 3 m loc unde pietonii aveau posibilitatea de a trece, nici un indicator din jur nu a specificat acest lucru ca ar fii interzis, si cel mai frumos lucru de ce ma amendeza pe mine cand masina nu a fost parcata de mine in locul respectiv, ci de un prieten care sta in blocul respectiv, si pe proces verbal scrie inca
Peocesul verbal de contraventie a fost incheiat in lipsa dupa identificarea proprietarului la sediul Politiei Locale persoanele de fata nu putand avea calitate de martor

Va rog frumos ajutatima are rost sa fac contastare si daca da cum pot sa fac acest lucru
Multumesc