Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe contul de salar catre taxe si impozite ...
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe contul de salar catre taxe si impozite locale

Buna ziua

Amavut proprire pe cont de sala in 2012 cu suma datorata (amenda) 3010 ron, Banca a facut oprilie pana ce sa stins datoria, banca a luat jos poprirea de pe contul de salar. Azi primesc instintare de poprire pe salar cu suma de 1100 ron, conform extrasului de cont mi so retras 3010 ron + comisioane de operare.
Unde trebuie sa madreses, la taxe si impozite locale sau la judectorie cu extrasul de cont, aferent popriri?
Daca la judecatorie, pot sa ma adresez singur, sau am nevoie de avocat, si daca depun contestatie se suspenda executare?
Mergeti la "taxe si impozite" cu extrasul de cont si aratati ca ati platit si vedeti ce va zice. Chiar daca depuneti contestatie poprirea nu se sisteaza. Probabil ca e o gresala la "taxe si impozite" si vor renunta la poprire daca dovediti ca ati platit tot.