avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1071 soluții astăzi
Forum Activitate ma2ol

Activitate ma2ol

Răspuns la discuția Loc de parcare
A fost placerea mea sa le dau o mica atentie, mai ales ca doamna nu vroia sa accepte. I-am specificat "pentru dumneavoastra si pentru colegul dumneavoastra" si am tulit-o!
Răspuns la discuția Problema locului de parcare
gigipopa a scris:

Solicitati un alt loc de parcare, in zona unde locuiti si achitati taxa.


Ce usor ar fi :D. Problema ca in aceasta zona locurile de parcare sant foarte vanate plus ca sunt sute sau chiar mii de cereri in asteptare.

Sa va spun cum am rezolvat:

Azi la primele ore m-am prezentat la serviciul parcaje, m-am asezat la coada iar in fata mea se afla o persoana in aceeasi situatie ca si mine (nu a platit pe anul 2012 si i-a fost reziliat contractul). Cel de la ghiseu i-a retezat orice speranta de a recupera locul, omul plecand necajit. Atunci m-am retras de la coada si m-am adresat respectuos unei doamne dragute de la alt ghiseu, i-am aratat hartia dupa care m-a indrumat catre cel care redactase comunicarea. In tot acest timp i-am mentionat doamnei ca ajutorul sau nu va ramane nerecompensat. Colegul doamnei (cel care a redactat comunicarea) ne-a ajutat fara sa stie de recompensa promisa. Dupa ce am incheiat un nou contract, i-am lasat doamnei o mica atentie pentru ea si o atentie pentru colegul dansei, care a fost un om de nota 10.

Va urez bafta si aveti grija sa va platiti locul de parcare.
Răspuns la discuția Loc de parcare
adriantot a scris:

Mergeti la cei care v-au trimis instiintarea si prezentati-le dovada ca ati platit pentru anul 2012, conform contractului.


Multumesc de raspuns. Chestia nasoala a fost ca nu am platit pe anul 2012.

Azi la primele ore m-am prezentat la serviciul parcaje, m-am asezat la coada iar in fata mea se afla o persoana in aceeasi situatie ca si mine (nu a platit pe anul 2012 si i-a fost reziliat contractul). Cel de la ghiseu i-a retezat orice speranta de a recupera locul, omul plecand necajit. Atunci m-am retras de la coada si m-am adresat respectuos unei doamne dragute de la alt ghiseu, i-am aratat hartia dupa care m-a indrumat catre cel care redactase comunicarea. In tot acest timp i-am mentionat doamnei ca ajutorul sau nu va ramane nerecompensat. Colegul doamnei (cel care a redactat comunicarea) ne-a ajutat fara sa stie de recompensa promisa. Dupa ce am incheiat un nou contract, i-am lasat doamnei o mica atentie pentru ea si o atentie pentru colegul dansei, care a fost un om de nota 10.

Va urez bafta si aveti grija sa va platiti locul de parcare.
Răspuns la discuția Problema locului de parcare
Buna seara,

Astazi am primit de la serviciul parcaje o instiintare cum ca mi-a fost reziliat autorizatia de parcare emisa pe locul care l-am ocupat timp de 2 ani de zile pentru ca nu am platit pe anul 2012. Ce se poate face in acest caz? Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Loc de parcare
Buna seara,

Astazi am primit de la serviciul parcaje o instiintare cum ca mi-a fost reziliat autorizatia de parcare emisa pe locul care l-am ocupat timp de 2 ani de zile pentru ca nu am platit pe anul 2012. Ce se poate face in acest caz? Multumesc anticipat.