avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1441 soluții astăzi
Forum Activitate dinda

Activitate dinda

buna ziua, as dori sa stiu de cate persoane am nevoie pentru a reusi sa tin deschis un cabinet veterinar non stop in conditiile in care ar fi doua persoane pe tura si cum ar fi structura programului ( nu inteleg exact din lege ce obligatii am eu daca face tura de noapte..cate ore poate lucra in timpul noptii).Deasemenea as vrea sa stiu daca eu fiind asociat in firma pot sta la munca oricate ore doresc ( daca as putea sa fac eu tura de noapte in fiecare noapte) Multumesc mult de raspuns!
eu am carte de munca la firma, cu 2 ore-350 ron venit brut pt care platesc impozit si cas. in 2012 firma nu a realizat profit. Intrebarea mea e daca pot beneficia de indemnizatie de crestere copil fara a suspenda sau inchide firma. Va multumesc mult!
buna cdmitica! sunt intr-o situatie asemanatoare cu tine(tot din iasi)...sunt asociat unic intr-o firma nu am profit de pe urma ei si am inteles ca nu as putea sa aplic pentru indemnizatia de crestere copil. as vrea sa stiu daca ai rezolvat ceva in cazul tau avand in vedere ca a trecut un an de cand e postat mesajul. eu ar trebui sa nasc in septembrie 2013. multumesc!