avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate mihaelacnx

Activitate mihaelacnx

multumesc pentru raspuns
am si eu o intrebare.daca cineva a avut o firma pe care a cedat=o altcuiva,mai poate fi cercetat penal in cazul unor fraude savirsite cu 2 ani inainte de cedarea firmei?
Răspuns la discuția dsepre pensia alimentara
va multumesc mult.sa inteleg ca in cazul in care sotul s-ar muta cu sotia in strainatate si ar reveni in romania,procesul ar putea avea loc la resdinta din strainatate?
Răspuns la discuția Divort
multumesc pt raspuns.este posibil ca sotia sa refuze sa trimita un mandatar?in acest caz ce se intimpla?
Răspuns la discuția Divort
am si eu o intrebare in legatura cu divortul.este vorba desore o casatorie de 4 luni.sotia insarcinata vrea sa plece in strainatate.daca sotul cere divortul si sotia e plecata va fi citata in judecata?se poate judeca in lipsa daca sotia nu se prezinta?multumesc,mihaela
buna ziua.am si eu o intrebare.am un prieten casatorit.sotia insarcinata.ar vrea sa bage divort dar ea il ameninta ca o sa il lase sarac.ea si-a cumparat o casa in franta,vrea sa isi vinda casa din romania si daca el o sa bage cerere de divort ea il ameninta ca o sa ceara judecarea procesului in franta invocand faptul ca nu mai are proprietati in romania,considerandu-se cetatean comunitar,si pensia pe care o va cere va fi una anuala si la valoarea conditiilor de viata de acolo.ma intereseaza daca este posibil asa ceva si daca legea roamna permite asa ceva in conditiile in care la noi cuantumul pt o pensie alimentara nu este mai mare de 30 % din veniturile unei persoane.multumesc,mihaela