Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale posibilitate de ancheta asupra unei firme inchise
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

posibilitate de ancheta asupra unei firme inchise

am si eu o intrebare.daca cineva a avut o firma pe care a cedat=o altcuiva,mai poate fi cercetat penal in cazul unor fraude savirsite cu 2 ani inainte de cedarea firmei?
Faptele si debitele in cazul evaziunii fiscale se prescriu in termen de 10 ani.
Da, mai poate fi anchetat, atata vreme cat se inscrie in termenul de prescriptie.
multumesc pentru raspuns