avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 772 soluții astăzi
Forum Activitate alinamada

Activitate alinamada

Va multumesc pentru raspuns, dar se pare ca problema vine din alta parte, adica din contractul de vanzare-cumparare unde este rubrica :''Cumparatorul declar ca sunt/nu sunt casatorit'', iar cei care au facut contractul la momentul respectiv, s-a cumparat de la IMOBILIARA RA, au sters in acea rubrica exact acest text ''sunt/n '' si a ramas '' u sunt casatorit'' si toti interpreteaza ca este casatorita, deci greseala este in contract.
Ce am putea face in cazul asta, suntem disperati
Va multumesc!
Buna ziua!
Avem si noi o problema, soacra mea vrea sa vanda un apartament pe care este doar ea proprietara, sotul murind in 1990, iar apartamentul a fost cumparat in anul 1992 de la stat. Problema este ca ea apare in contractul de vanzare-cumparare ca nu este casatorita, insa in 2008 cand a facut cadastru si intabularea, in intabulare i-au gresit starea civila si au trecut-o casatorita.Ea vinde acum apartamentul catre cineva care credit prima casa, iar de la banca i-au spus sa mearga la un notar pentru a face o rectificare la acea intabulare.
Intrebarea mea este daca se poate face asa, sau cum se poate rezolva aceasta problema si cat timp ar dura, suntem presati sa rezolvam cat mai urgent.
Va multumesc foarte mult si o zi placuta!