avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 874 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters283994

Activitate ContSters283994

multumesc de raspuns , dar exista oare vreo lege in care sa se specifice acest lucru?
Buna seara,
pot sa-mi aleg , ca si salariat , banca la care sa-mi fie virat salariul.Angajatorul vireaza toate salariile la o singura banca , desi mai multi dintre angajati ar dori virarea acestora la bancile unde au credite sau isi fac diverse plati.Dar din pacate nimeni nu are curajul sa solicite acest lucru.Multumesc

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook
Răspuns la discuția dobandire teren folosit 15 ani
Buna seara,
pot sa-mi aleg , ca si salariat , banca la care sa-mi fie virat salariul.Angajatorul vireaza toate salariile la o singura banca , desi mai multi dintre angajati ar dori virarea acestora la bancile unde au credite sau isi fac diverse plati.Dar din pacate nimeni nu are curajul sa solicite acest lucru.Multumesc
Răspuns la discuția dobandire teren folosit 15 ani
multumesc,
Cu stima Ioan
Răspuns la discuția dobandire teren folosit 15 ani
va multumesc pt.raspunsul prompt, insa doresc sa va spun ca in aceiasi situatie se gasesc si vecinii mei directi , vecini care folosesc terenul din dreptul / spatele proprietatii lor de mult mai mult timp,probabil peste 30 ani.Eu am cumparat proprietatea in 1997, de aceea am spus 15 ani.Inainte de a cumpara proprietatea , terenul in cauza a fost folosit de vechiul proprietar.
Buna seara,
detin o casa din anul 1997 ,intr-o comuna de langa Brasov.In spatele casei este un teren (proprietatea PRIMARIEI),care mi-a fost dat in folosinta,ce-i drept verbal , de catre primarie.As dori sa stiu daca exista vreo modalitate de a intra legal in posesia acestui teren.Mentionez ca terenul a fost folosit si ingradit inca din 1998 .Din acelasi an au fost plantati pomi fructiferi , varsta acestora ar fi una din dovezile ca am ingrijit si folosit terenul, este vorba de cca 500mp.
Va multumesc frumos pt. raspunsul dvs.
O seara buna tuturor