avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Activitate danycoco

Activitate danycoco

"gi-jane2" conform acordului incheiat la institutia de politie a orasului unde locuiesc copii au ramas la mine,la casa lor si domiciliul lor ,acolo unde s-au nascut si au copilarit pana cand se va actiona proces pentru custodia copiilor in instanta,si ca sa intelegi copilu de care vb ca m-i la furat se afla la bunicii ei la tara iar "doamna " ca o mama nu se poate numi cea care ai dai sangele pe nas unui copil sau care ai da cu scrumiera in cap ,s-a deplasat la parintii mei adica bunicii copiilor cu pretextul ca ie dor de el si ca vrea sa-i cumpere ceva si aici mentionez ca eu nu am fost instiintat de "doamna" ca merge la ai mei ,fapt care la luat din curtea bunicilor si a fugit cu copilul ....sper ca acum ai inteles despre ce este vorba????
buna ziua va rog sa ma ajutati in vederea solutionarii unui caz si anume fosta mea sotie s-a dus si efectiv mi-a luat copilul fara acordul meu aduca acest lucru este savarsirea infractiunii de rapire de copil si as dori toate demersurile ce trebuiesc facute pentru a o actiona in instanta.Va multumesc si astept raspunsul dumneavoastra

Răspuns la discuția Parasire domiciliu
doamna gerberga ,mentionez inca o data faptul ca nu are o locuinta propietate personala si adresa ei de domiciliu este inca la minecat despre conditii eu l am dar ea de unde daca nu detine locuinta
Răspuns la discuția Parasire domiciliu
copii sunt la mine asta sa descins astazi in fata sectiei de politie pentru ca ea ma dat la politie ,si acum prin comun acord copii au ramas la mine unde le este defapt si domiciliul,adika casa lor cu drept de vizita a mamei ,dar tot va mai cer sfaturi pentru ca eu nu vreau ca copii sa ajunga vreodata la mama deorece specific aici ea nu are o locuinta unde sa stea si momentan sta la amantul ei care la randul lui nici el nu are locuinta pe nume ,si defapt mama copiilor adika concubina mea urmarea faptul ca copii sa locuiasca la ea dar impreuna cu noul ei concubin,si aici va intreb ar avea posibilitatea sau este vreo lege care sai acorde copii stind ca ea nu detine o locuinta propietate personala si ca vrea sai duca sa locuiasca in casa noului concubin.va multumesc
buna seara va cer sa ma ajutati in cazul meu si anume stau cu persoana de sex feminin de 11 ani cu concubinaj ,si dupa acesti ani ea sa incurcat cu un anume individ am ajus sa ne certam din cauza asta si din cauza baiatului cel mare(mentionez ca am avut o fetita care a decedat la nastere si mai am acum 2 baieti unul de 5 ani si unul de 7 ani)am casa mea propietate personala si intro seara neam certat pe tema individului si a baiatului cel mare din cauza ca ea il injura cand iesea cu el pe afara la care mi-am iesit din fire si iam dat o palma peste cap iar a doua zi a plecat de acasa in jurul orei 20 seara si nu sa mai intors cum ma sfatuiti sa fac o declaratie de parasire de domiciliu deoarece ea a plecat din casa si aici mentionez ca eu nu am dat-o afara din casa deoarece, fapt dupa care ea s-a mutat la acel individ si a 3 a zi ea ma dat la politie si si-a scos certificat medico legal ca as fi batut-o mai rau. ce ma sfatuiti sa fac si cum sa fac pentru ca e vrea acum sa desparta copii unul de celalat sau sa-i ia pe amandoi si sa locuiasca cu copii la respectivul.va multumesc si astept cat mai repede
Răspuns la discuția acordare somaj
bine normal ca mai multe acte dar printre care si ceea ce v-am zis eu ...o scrisoare de insotire sau ceva de cenu nu mai retin exact si cu actul acela sa merg la somaj
Răspuns la discuția acordare somaj
poate stiti ca nu mai sunt valabile catile de munca ,am la mana doar raportul per salariat cu toate intervalele de vechime
Răspuns la discuția acordare somaj
mi-a cerut de la ghiseul de somaj azi cand am fost o srisoare de intentie sau ceva de genul ...de la firma unde am lucrat
Răspuns la discuția acordare somaj
deci sa inteleg ca pana la urma am dreptul la indemnizatia de somaj
Răspuns la discuția acordare somaj
pai din ce am citit eu in codul muncii de ce nu as beneficia ,cele 12 luni de cotizatie le am si plus de asta cauza din care am fost acuzati pe nevinovat ,pentru ca asta au urmarit ei sa ne dea afara cam de vreo 2 lunii incoce ,si faptul ca am facut ceea ce am facut in interes de serviciu si bineinteles nu am fost instruiti ca nu avem voie sa umblam acolo prin nici un act aditional este vorba de niste turnicheti de acces prin card de pontaj care sau blocat la plecarea din schimb si am activat butonul de securitate (adica acel buton care dezactiveaza turnichetul pentru a putea intra si iesi din firma)