avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 941 soluții astăzi
Forum Activitate unguru92

Activitate unguru92

Buna seara,am achizitionat o masina inmatriculata in Romania in anul 2008 si proprietarul anterior a platit taxa ,vreau sa stiu daca pot ca eu sa recuperez taxa.Multumesc.
inca nu,abea astazi am primit documentul,dar nu prea vreau sa il semnez,cred ca este mai bine sa merg in instanta.
Buna ziua ,in ianuarie am fost victima unui accident rutier si am stat in spital 22 de zile am avut ruptura de tibie si peroneu si acum am tija in tibie si am pe certificatul medico-legal 80 de zile de ingrijiri medicale si vreau sa stiu daca il pot da pe sofer in judecata daca ma despagubit firma lui de asigurare ,mentionez ca este ucrainian vinovatul.Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Accident auto
nu reusesc sa il gasesc pe proprietar.alta solutie nu este?ma gandeam sa imi angajez un avocat poate reusesc in instanta sa imi obtin banii pe dauna,dar imi este sa nu dau banii la avocat .
Discuție Accident auto
buna ziua,am avut un accident rutier iar masina pe care o conduceam "nu era proprietatea mea" ,mai exact am cumparat masina in urma cu doi ani am facut un act de vanzare cumparare nu detin fiscalul sau o procura cum ca mi-a instrainat mie masina asa ca cei de la firma de asigurare mi-au zis ca nu imi pot da nici un ban pentru dauna masinii deoarece contractul de vanzare-cumparare nu este un act oficial,este doar o abureala a celor de la asigurari?Si ca sa fie totul bine nu pot sa il mai gasesc pe proprietarul masinii este de negasit.Ce imi recomandati sa fac avand in vedere ca am facut expertiza auto si este dauna totala.Multumesc
Răspuns la discuția Daune materiale
cat se plateste o zi de ingrijire medicala la o intelegere amiabila?multumesc,
Discuție Daune materiale
buna ziua.In urma cu 2 luni am suferit un accident rutier am suferit o fractura deschisa tibie si peroneu iar acum sunt operat la tibie mi-au bagat o tija pe toata tibia ,am stat internat 18 zile in spital si mi-am scos certificatul medico-legal si am 70-80 de zile de ingrijiri medicale cu posibilitate de prelungire si peste 6 luni trebuie sa ma internez iarasi o saptamana sa imi scoata tija din tibie iar acum cei de la firma de asigurari trebuie sa ma despagubeasca ma puteti ajuta cu o suma informativa ce suma de bani sa cer ,cam la cat m-as incadra pe cale amiabila.Multumesc frumos!