avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1713 soluții astăzi
Forum Activitate Cristina_Ghe

Activitate Cristina_Ghe

Răspuns la discuția Corectie Tva - an 2015
Problema nu este asta, ca pot sa fac coretii la 300, problema este cum ma intorc in 2015 sa refac jurnalul de vanzari? Pt ca aici este dereglarea. Inca o data spun ca asplic sistemul de tva la incadare. Multumesc inca o data!
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati si pe mine intr-o speta. In urma unui punctaj intre fisa platitor de la Anaf , deconturile de Tva , jurnalul de vanzari si pe de alta parte balanta pe 4427, am constatat (soc.aplicand sistemul de TVA la incasare si de punere decont la trimestru din 2015) diferente intre:
-jurnal vanzari
-4427
-total incasari trim.
mai ales la inceputul anului 2016 cand am avut incasari cu TVA de 24 %, adica in jurnal nu se regaseste TVA-ul aferent acelui tva. La luna iunie s-a depus bilant. Intrebarea mea este cum pot sa refac jurnalele de vanzari in aceste conditii ca sa pot depune corectie pe d300?
Spe ca m-am facut destul de explicita si va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Cerere incetare contract de munca
Multumesc frumos
Răspuns la discuția Cerere incetare contract de munca
Ce consecinta suporta angajatorul data transmit incetarea contractului azi 25.05.2016 cu data de 19.05.2016?
Răspuns la discuția Cerere incetare contract de munca
Stiu ca nu se pot inceta contracte retroactiv.
Răspuns la discuția Cerere incetare contract de munca
Si cum ii incetez contractul azi 25.05.2016 cu data de 19.05.2016?
Buna ziua,
Am nevoie de ajutorul dvs. Un salariat angajat pe data de 14.04.2016 isi face cerere de incetare CIM cu acordul partilor art.55 lit.B incepand cu data de 19.05.2016.
Problema mea este ca am intrat in posesia cererii abia astazi pe 25.05.2016. Cum il pontez in perioada asta de pe 19.05 pana astazi cand ii fac incetarea?

Multumesc frumos!
Răspuns la discuția Fisa postului
Multumesc frumos!
Discuție Fisa postului
Va rog sa ma ajutati cu fisa postului pentru Sef statie mixturi asfaltice si operator statie mixturi asfaltice. Va multumesc frumos.