avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 851 soluții astăzi
Forum Activitate iuliachirita

Activitate iuliachirita

Multumesc de raspunsuri.

Am sunat astazi la ITM Bucuresti sa intreb de ce acte am nevoie pentru modificare si doamna de la Biroul de CCM mi-a spus ca nu este nevoie sa modific CCM daca niciun salariat nu este incadrat sub 800 de lei.
Buna ziua,

Compania la care lucrez are CCM aplicabil, in care este mentionat salariul minim de 700 lei, dar niciunul dintre agajati nu este incadrat sub 800 lei. Trebuie modificat CCM?

Multumesc.
Buna ziua,

Revin cu o intrebare. Daca pastrez doar fisa de post de Responsabil Management Calitate, pot trece in ea atributii suplimentare de asistent comercial, facand referire la fisa specifica acelui post?
Buna ziua,

Cheltuielile de benzina pot fi decontate pentru orice angajat care are trecut in fisa postului ca foloseste masina societatii ca instrument de lucru?

Multumesc.
Multumesc!
Si care ar fi timpul de munca trecut pe cel de-al doilea CIM, dat fiind ca primul CIM este cu norma intreaga? Mentionez ca functia de baza este cea de asistent comercial pentru care exista deja contract.

Multumesc.
Nu am cumul de functii. Sunt angajata de 2 sapt la firma respectiva si am gasit un salariat cu doua fise de post (asistent comercial si responsabil management calitate), dar care are un singur contract individual de munca, doar pentru functia de asistent comercial.

Cum ar trebui procedat?

Multumesc pentru raspuns.
Buna ziua,

Daca am doua fise de post diferite, sunt obligata sa am si doua CIM diferite?

Multumesc.