avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Activitate fla67

Activitate fla67

Buna ziua. Ma numesc Miscoiu Nicolae Flaviu si sunt de profesie inginer .Bunicul meu a fost proprietarul unei case situate in centrul Aradului.Dupa razboi acesta a disparut fiind membru al miscarii legionare iar casa a fost preluata de statul comunist. Nu am nici un act doveditor al proprietatii respective, singura posibilitate fiind aceea de a demonstra ca sunt mostenitorul indreptatit. Va rog sa imi spuneti parerea dvs. Multumesc si toate cele bune.
Discuție teren tva
Buna ziua..Am construit o cladire de locuinte colective pe un teren aflat in proprietatea unei persoane fizice..pentru incheierea contractelor de vanzare cumparare ale apartamentelor rezultate As dori sa inchei un contract de colaborare cu proprietarul terenului astfel incat din pretul total rezultat acestuia sa-i revina valoarea terenului iar diferenta o incasez eu ca si pfa platitor de tva..In contractele catre terti vom fi doi vanzatori deci va aparea o vanzare repetitiva si in ceea ce priveste terenul..Intrebarea mea este daca valoarea terenului va fi taxata cu tva in acest caz tinand cont ca e un singur c.f..multumesc anticipat