Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Mostenire casa veche Arad
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Mostenire casa veche Arad

Buna ziua. Ma numesc Miscoiu Nicolae Flaviu si sunt de profesie inginer .Bunicul meu a fost proprietarul unei case situate in centrul Aradului.Dupa razboi acesta a disparut fiind membru al miscarii legionare iar casa a fost preluata de statul comunist. Nu am nici un act doveditor al proprietatii respective, singura posibilitate fiind aceea de a demonstra ca sunt mostenitorul indreptatit. Va rog sa imi spuneti parerea dvs. Multumesc si toate cele bune.
Buna ziua,
Ati formulat pana acum macar o cerere la Primaria din Arad pentru restituire?
Cu privire la acte de proprietate nu-i problema.
Se gasesc sigur in arhive.