avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Activitate mary1209

Activitate mary1209

Nu am primit nimic decat acea hotarare

Ana-Maria Dutescu a scris:

Costul unei legalizari este 5 lei si e posibil sa se faca pe loc sau in cateva zile. Dar hotararea este definitiva? Ca degeaba au trecut 6 luni daca nu vi s-a comunicat.

Cat costa si cat dureaza legalizarea unei hotarari -partaj judiciar care avea ca termen de recurs 30 zile . A trecut 6 luni de atunci si acum ma grabeste banca sa inscriu hotararea in cartea funciara . .mentioez ca sulta prevazuta in hotarare nu s-a achitat si nu se va achita fiind vorba de fiica mea careaia i-am cedat partea mea din apartament
nu am spus ca as dori sa imi acopere tot creditul ci cateva rate pana imi gasesc un nou loc de munca , trantori sunt cei care isi dau demisia sau care nu vor sa munceasca , eu nu mi-am dat demisia ci firma s-a inchis , si tinand cont ca in Romania locurile de munca sunt greu de gasit mai ales in orasele mici da ma confrunt cu astfel de situatie , dar de la aceasta situatie pana la a fi numita "trantor " va multumesc si va doresc din suflet sa treceti prin ce trec eu si atunci sa vedem cati tranbtori va avea romania , am cerut un sfat nu un calificativ pentru situatia mea
am si eu o nelamurire , de ce o asigurare de viata care include si pierderea involuntara a locului de munca , nu acopera ratele unui credit decat daca persoana in cauza are somaj . intrebarea mea este ce face persoana care nu beneficiaza de somaj si nu are un alt venit in familie ?