Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Durata si costul legalizarii unei hotarari
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Durata si costul legalizarii unei hotarari

Cat costa si cat dureaza legalizarea unei hotarari -partaj judiciar care avea ca termen de recurs 30 zile . A trecut 6 luni de atunci si acum ma grabeste banca sa inscriu hotararea in cartea funciara . .mentioez ca sulta prevazuta in hotarare nu s-a achitat si nu se va achita fiind vorba de fiica mea careaia i-am cedat partea mea din apartament
Costul unei legalizari este 5 lei si e posibil sa se faca pe loc sau in cateva zile. Dar hotararea este definitiva? Ca degeaba au trecut 6 luni daca nu vi s-a comunicat.
Nu am primit nimic decat acea hotarare

Ana-Maria Dutescu a scris:

Costul unei legalizari este 5 lei si e posibil sa se faca pe loc sau in cateva zile. Dar hotararea este definitiva? Ca degeaba au trecut 6 luni daca nu vi s-a comunicat.

Mergeti cu hotararea si cu o taxa de timbru judiciar de 5 lei la instanta si va vor spune de la arhiva daca e definitiva si daca da, vi-o legalizeaza.