avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Activitate sabbrina

Activitate sabbrina

Buna ziua!Vă rog sa imi spuneti unde sa fac o reclamatie! La asociatia de locatari am facut dar rezolvarile au lasat de dorit! Vecinul de la etajul 10 si-a modificat baia si in loc de aerisire a pus un tub care nici nu stiu daca este permanent sau la pus doar să ne inchida gura! In baie vine un miros ingrozitor nu se simte ca ar circula aer cum era odata! La bucatarie vecina de la etajul 3 a facut la fel cu aerisirea din bucatarie si apoi si-a montat hota de la aragaz la aerisire si tot mirosul intra la noi in apartament cand face de mancare! Situatia este de câțiva ani buni , deja aerisirea din bucatarie este plina de grasimi! Cine este in calitate sa rezolve oare aceste probleme? Presedinta blocului mi-a recomandat sa imi pun ventilatoare! Ventilatoare mi-am pus dar nu au unde scoate aerul doar daca las geamurile deschise! Baia nu este prevăzută cu geam!
Va multumesc frumos!
Buna ziua!
Am o intrebare..

in data de 21-02-2013 am platit taxa de timbru dupa noua lege, in decurs de o saptamana la 5 zile dupa inmatriculare se schimba proprietarul m-am dus din nou sa mi se elibereze cum ca nu mi-am recuperat taxa (taxa noua care nu se mai poate recupera)m-au plimbat de la un ghiseu la altul fara nici un rezultat de la ultimul ghiseu mi sa spus sa merg la inmatriculare cu decizia si chitanta cu care am achitat saptamana trecuta,unde sa mai merg ?si ce trebuie sa mi se mai elibereze?Va rog sa-mi raspundeti daca stiti
cu multumiri!