Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu 2013
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu 2013

Buna ziua!
Am o intrebare..

in data de 21-02-2013 am platit taxa de timbru dupa noua lege, in decurs de o saptamana la 5 zile dupa inmatriculare se schimba proprietarul m-am dus din nou sa mi se elibereze cum ca nu mi-am recuperat taxa (taxa noua care nu se mai poate recupera)m-au plimbat de la un ghiseu la altul fara nici un rezultat de la ultimul ghiseu mi sa spus sa merg la inmatriculare cu decizia si chitanta cu care am achitat saptamana trecuta,unde sa mai merg ?si ce trebuie sa mi se mai elibereze?Va rog sa-mi raspundeti daca stiti
cu multumiri!
Organul fiscal trebuie să vă dea o adeverinţă că nu aţi solicitat restituirea taxei privind timbrul de mediu.