avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 444 soluții astăzi
Forum Activitate Catigaspar10

Activitate Catigaspar10

Răspuns la discuția Credit Kogalniceanu
Nu, rambursez pe cel vechi, evident!nu stiu insa daca mai am dreptul sa aplic pentru kogalniceanu revizuit...
Răspuns la discuția Credit Kogalniceanu
Va multumesc.
Am un credit pt. IMM, Kogalniceanu, de 125.000, contractat acum 2 ani si reinnoit pana la sfarsitul lui 2012. As dori sa aplic pentru noul program Kogalniceanu de 400.000 lei. cum procedez cu vechiul credit?pot sa aplic la cel nou daca deja am contract pt. cel vechi de 125.000?
multumesc
Răspuns la discuția Prescriere facturi din anul 2008
Va multumesc pentru raspuns. Nu am dat in judecata societatea respectiva, intrucat are aceeasi asociati cu societatea creditoare si nu stiu exact ce implica asta. va trebui sa consult o frima care se ocupa de insolventa, cred.
Răspuns la discuția Prescriere facturi din anul 2008
Nu s-au incasat din lipsa disponibilitati. Nu am luat nicio masura (cererea insolventei), intrucat are aceeasi asociati si nu stiu ce implica o eventuala insolventa. Porvizioane nu am constituit deoarece nu pot fi deductibile...In lumina acestor fapte, ma intereseaza daca exista o cale legala de deducere a TVA facturat, fara sa bagam in insolventa firma respectiva.multumesc
am facturi emise in 2008, neincasate. se prescriu? ce se intampla cu cheltuiala?dar cu tva?
multumesc
Discuție Recuperare TVA
Buna ziua,
Cum fac sa recuperez TVA din facturi emise catre o firma, cu aceeasi asociati (deocamdata) inca din 2008 si a caror c/ valoare nu o voi mai recupera niciodata?
Pot trimite firma in insolventa daca este din grup?
Discuție Activitati pfa
Doresc sa aflu mai precis daca o PFA autorizata pt. intermediere in comertul cu mat. lemnos poate presta servicii in constructii?cati angajati poate avea un astfel de pfa?trebuie autorizat un cod caen diferit la Registrul Com?Trebuie ca titularul PFA sa fie specializat in constructii?multumesc