avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1806 soluții astăzi
Forum Activitate TudorIonut

Activitate TudorIonut

Banca stie ca e cont de salariu, pentru asta am optat la deschiderea lui...Ideea e ca la banca nu ma asculta nimeni, cui ma pot adresa in acest sens?ANPC?sau cui?Deci cei de la banca tin una si buna ca ei au de recuperat intreaga suma odata!
Astazi trebuia sa primesc salariul, 3059 lei, insa cand am fost la banca, un angajat al bancii mi-a spus ca suma a fost blocata pentru niste restantela un card de cumparaturi, in valoare de 3400 lei...am intarziat 4 luni cu ratele dar de luna trecuta am achitat ratele normal...
Este legal sa iti retina intreg salariul?Pentru cine castiga in instanta, are 50% ramburs, nu mi se pare normal sa fie retinuta intreaga suma!
victimapolitie a scris:

Nu cred ca l-am jignit din monent ce i-am zis "Toata lumea stie cum e politia" din cauza ca el vroia sa ne amendeze pe amandoi, apoi sa ne lamurim noi in fata judecatorului !!! spuse cu gura lui !!! si nu l-am agresat!!!


Tu esti putin cam recalcitrant de felul tau cred...Si ai facut o afirmatie extrem de proasta...Poate omul a fost sarac si a invatat ca sa ajunga acolo si nu va lua mita niciodata..nu ai tu de unde sa stii...Pentru afirmatii nefondate, in viata normala iti rupeau altii 5 dinti...Ai grija data viitoare cum vorbesti cu orice om...Nu il apar pe politist, daca stia ca nu e adevarat ce zici tu, nu trebuia sa te bage in seama...Dupa cum vorbesti aici cred ca daca ai fi fost in locul lui, reactionai mai violent...e doar o parere, nu trebuie sa te superi pe mine...Nici el nu trebuia sa te loveasca dar nici tu nu trebuia sa zici nimic daca nu facuse ceva prin care incalcai legea, contestai frumos procesul verbal in instanta si castigai daca zici ca erati doi, aveai martor!

Numai bine Domnule!
Răspuns la discuția Adeverinta plata taxa auto
Crede-mă că nici eu nu știu ce treabă au emisiile C02 cu o taxă plătită și nerecuperată!
Răspuns la discuția Adeverinta plata taxa auto
Vouă nu v-au cerut identificarea RAR ? Mie au spus că trebuie să treacă cei de la RAR emisiile CO2 și să am identificarea.....deci, adeverința e la ei dar nu o dau decât dacă le trimit copie carte iar....
Discuție cu lucrătorul
-Lucrător ANAF: nu vă putem elibera adeverința pentru că nu aveți identificarea RAR, nici nu trebuia s[ primim cererea
-Eu: păi am programarea abia vineri, 19.04
-L: a, păi nu veniți așa târziu că nu o mai eliberăm
-E: fac cerere pentru alta, și tot dumneavoastră picați aiurea pentru că cei de la Pitești or să spună că au trimis deja o adeverință
-L: nu puteți face 2 cereri
-E: nici nu am făcut în mod legal dacă nu trebuia să o acceptați fără identificare
-L: haideți, că așteptăm atunci, să nu rezolvăm aiurea că o să părem noi neserioși față de cei de la Pitești.


Acum, nu putea să spună de la început să fac identificarea?Că nu era o problemă, și nici nu e, dar nu pot să merg la RAR când vor cei de la ANAF pentru că oamenii au niște programări!
Răspuns la discuția Adeverinta plata taxa auto
Cererea am depus-o la caracal, iar ei au trimis o adresă către pitești întrucât acolo a fost înmatriculată prima dată mașina!La RAR durează puțin numai că m-au programat abia vineri!
Răspuns la discuția Adeverinta plata taxa auto
Repede, adică luni am pus cererea și azi a venit adeverința de la pitești de la trezorerie!
Răspuns la discuția Adeverinta plata taxa auto
Pe mine m-au sunat și mi-au zis că a venit adeverința dar nu o eliberează pentru că nu am identificarea rar făcută...mai aștep câteva zile...numai la noi se poate! Spor tuturor, să rezolvați cât mai repede....au spus că s-a rezolvat așa repede deoarece taxa a fost achitată de leasing!
Răspuns la discuția Adeverinta plata taxa auto
Badshtef, nici nu îți trebuie copie după chitanță...până și cei de la ANAF au recunoscut că e o aberație...Dacă, Doamne ferește, omului i-a ars casa cu tot cu chitanță?Ei au nevoie doar de seria șasiului...număru de înmatriculare nu are relevanță dacă ești al 3 lea proprietar...taxa a fost plătită pentru aceeași mașină când avea un anume număr de înmatriculare...numărul se schimbă, seria de la șasiu nu....Dacă taxa nu era plătită mașina nu ar fi fost înmatriculată!
Răspuns la discuția Adeverinta plata taxa auto
Am primit un răspuns de la ANAF prin care spun că se poate și fără! Am și depus actele! Acum aștep adeverința!