avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1095 soluții astăzi
Forum Activitate Ingerashhh

Activitate Ingerashhh

Buna ziua!
Sunt student in anul 2 la drept, si mi ar placea sa fiu judecator. Stiu ca pana atunci am mult de invatat si de muncit, si m am gandit ca din acest motiv ar trebui sa ma apuc de acum de invatat pentru admitere la inm.
Intrebarea mea este, ce ar trebui sa invat? Cum sa ma pregatesc? Sa fac grile?Sa citesc filosofie? As vrea sa reusesc, insa nu am posibilitate de a participa la cursurile pregatitoare care, ma gandesc, peste doi ani vor fi si mai costisitoare.
Care a fost strategia voastra de a invata si ce sfaturi aveti in legatura cu modul de pregatire?
Multumesc anticipat!
Da, corect, multumesc. Am gresit. 08.04.2013.
Urmaresc un dosar, si pe siteul Ministrului Justitiei apare ca data urmatoarei sedinte 02.05.2013, dar la "Tip solutie" scrie ca "Amanat".
Aceasta va fi a doua sedinta a acestui dosar, primul a fost pe 08.04.2013, si acolo la Tip solutie scrie "Incheiere".
Se poate vorbi cu un arestat preventiv la telefon? Ideea e ca nici nu stiu exact in care dintre centrele de retinere si arestare preventiva se afla acum, tot ce stiu ca e in Bucuresti si a fost condamnat la arestare preventiva de catre Parchetul din sectorul 2.
Eu sunt un prieten de al lui, oare as putea sa vorbesc cu el la telefon macar 2 minute?
Va multumesc pentru raspunsuri.