avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2007 soluții astăzi
Forum Activitate bonzotm

Activitate bonzotm

Buna ,sunt softist si electrician de ceva timp auto ,si am inceput sa fac tot mai des schimbari de kilometri la masini ,anulare de filtre particule si etc...ideea este ca as fi interesat sa stiu cat e de legala chestia care o fac eu ,in general schimbarea kilometrilor la masini,poate cineva sa ma lamureasca ,va multumesc
Sarutmana stimata Doamna ,deci in prima faza sa adus la audieri 3 persoane cu care numai cu doua tineam legatura la telefon dar nu sa se vorbeasca prostii la telefon si ei luandu-i pe cei 3 ,m-au bagat si pe mine dupa convorbiri cu ei ,adica fiecare suntem pe cont propriu numai ca ei vor sa ne bage la grup organizat. asta este chestia.
da am inteles ce ati zis numai ca sunt mort de frica ca se poate ajunge si la puscarie,ma gandesc ca voi fi judecat.
Va Multumesc mai astept mesaje sa ma linistesc
Buna,am si eu o intrebare acum 2 zile m-au luat diicot-u in baza unei perchezitii pentru trafic de tigari si grup organizat si favorizarea grupului organizat si alte tampenii care leau scris pe hartie asa cred ei.... mi-au gasit acasa 57 cartuse si 50 litri alcool ,sunt la a doua abatere ,prima a fost de 15 cartuse si sa sanctionat cu 10.000 ron in 48 ore care a fost platita pe loc si a doua aceasta de 57 cartuse si 50 litri de alcool ,ceea ce inseamna dosar penal... ,dupa 50 cartuse se face dosar penal dupa informatiile mele,dupa ce mi sa aratat de ce am fost luat ,mi-a atras atentia dosarul meu cu interceptari care nu era chiar mic...ce mi se poate intampla in cel mai rau caz se poate merge cu platirea accizelor sau cu ani de puscarie cu suspendare??. tin sa mentionez ca mi-au dat 30 de zile sa nu parasesc orasul. Va Multumesc astept raspuns.Stima