avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1833 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters287851

Activitate ContSters287851

Discuție Fondare ONG
Va retin atentiu cu urmatoarele intrebari:se poate infiinta un ONG de catre o singura persoana sau de cate persoane este nevoie minim?Daca sunt mai multe persoana au drepturi egale in cadrul acelui ONG, sau ii departeajaza ceva?multumesc anticipat.
si pentru asociatie sau fundatie ce criterii trebuiesc indeplinite? unde gasesc documentele care imi trebuiesc pentru asa ceva? multumesc.
buna seara,
sotia este as. medicala cu drept de libera practica si doreste sa infiinteze un centru de zi pentru ingrijiri paliative, tratamentele facanduse numai la recomandarea medicului pacientului(si sa gazduiasca pacienti pentru maxim 5-10 zile).Ce trebuie sa faca un pfa sau un srl? care este diferenta intre ele?ce conditii trebuie sa indeplineasca sa poata face un asemenea centru? ce cam cat ar costa? ce autorizatii trebuiesc si de unde se pot ridica?va multumesc anticipat.
august, 2009.anul acesta trebuie sa merg la revizie dar ''a ajuns cutitul la os''.se poate sa ma treaca din grupa 2 in gr 3, cu drept de munca 4 ore?dupa ce lege se fac incadrarile?
buna ziua,
sunt pensionat gr.2 fara drept de munca pentru un limfom malign.nu na mai ajung cu banii si trebuie neaparat sa pot sa lucrez 4 ore, si vreau sa stiu daca nu pot sa ma duc la comisie so sa imi schimbe gradul 2 cu drept de munca sau sa ma incadreze in gradul 3 cu drept de munca. cat m-ar afecta la pensie daca eu am stagiu potential de 16 ani?la boala mea ma poate incadra la gr. 3 cu 4 ore drept de munca(la cererea mea se poate)? multumesc anticipat.