avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 946 soluții astăzi
Forum Activitate criss12

Activitate criss12

E regretabil ceea ce s-a intamplat la acest examen! Incepand de la modul in care s-au purtat supraveghetorii (existand diferente evidente in modul de respectare a regulamentului) pana la corectarea initiala si recorectare. Se vrea a fi un examen serios, insa unii dintre membrii comisiei nici nu se obosesc sa corecteze lucrari, altfel nu-mi explic anumite note (si nu vorbesc doar de cazul meu). Se vorbeste despre transparenta in org examenului, insa nu vad sa fi fost trasi la raspundere cei ce s-au abatut grav de la regulament sau barem, aceiasi in fiecare an!
Rusine celor ce au avut o atitudine lipsita de bun simt si, implicit, au facut de ras aceasta profesie!
Va rog pe cei care ati mai gasit mariri de peste 2 puncte la notare, dupa contestatii, sa-mi trimiteti un mesaj privat cu numele lor. Momentan fac si eu o analiza asupra notelor obtinute care se va materializa intr-o scrisoare deschisa trimisa presei scrise, online, redactiilor de stiri.
Ce te face sa crezi ca se va schimba ceva? Daca te uiti pe subiectele forumului din anii trecuti, o sa observi ca au persistat in aceleasi nereguli.
E adevarat ca daca esti extrem de bine pregatit, nu au decat sa-ti dea examenul. Eu anul acesta am fost doar foarte bine pregatita, si daca aveam noroc de oameni care sa si corecteze cu baremul in fata, alta-mi era situatia acum.
@ Numantere Sincer, nu stiu ce sa mai cred. Am facut contestatie la 3 discipline, unde am considerat eu ca meritam un punctaj mai bun. Raspunsul lor: am primit un punctaj mai mare la una din ele la care nu m-as fi asteptat; iar la penal unde am avut lucrarea aproape perfecta am ramas cu 6,75.
Un lucru e cert, eu nu-i mai sponsorizez si la anul!
Răspuns la discuția Abuz la un supermarket
Cunosc atitutidea total neprofesionista a celor de la Carf. Dr tr Severin. Am fost obligata sa platesc o sticla de vin pentru ca am agatat-o cu geanta (era o piramida de sticle intre raioane), desi era vina lor.
Referitor la speta ta, adreseaza-te anpc (vezi online cum se face sesizarea). Sa nu uitam de faptul ca orice cumparator are dreptul de a returna produsul, chiar daca in prealabil a fost incercat. Succes!
amt11 a scris:

Propun sa adresam initial un memoriu catre UNBR si INPPA in care sa ne exprimam parerea despre subiecte, barem si notele acordate. Poate totusi ne vor lua in seama in momentul in care vor recorecta lucrarile si ne vor acorda punctajul meritat. Este dreptul nostru sa ne expunem un punct de vedere!


Sunt de acord cu propunerea voastra.
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Felicitari pentru rezultate! =D>
Mult, mult succes in continuare! :luck:
alex_11 a scris:

Gata teroarea de 3 zile, ce sa zic acum ajuns acasa, cred ca e loc si de mai "bine" la barem si la controale cu securisti. Daca intra tot 500-600 e clar ca s-au gafat la faza cu grila si la anu nu mai sperati. dupa barem am picat din prima zi, dar m-am prezentat in continuare la un sportiv profesionist. La mine in sala au fost si din cei care nu au mai venit, trist.
Achiesez la parerile anterioare in care se spunea ca un candidat de nota 7 dupa barem abia ia un 5. Sper sa nu dezamagesc prea tare.


Adevarul e ca nu stiu ce ma asteapta, sunt la limita cu media, dupa barem. Stie cineva daca se platesc contestatiile la lucrari?
Eu nu o sa mai fac sesizare la inppa pt ca vad ca si altii au avut problema mea. Doamnele nu cred ca au fost de rea credinta, doar ca nu au stiut cum sa aiba o atitudine ok astfel incat sa tratam examenul asta cu seriozitate. Am fost placut surprinsa sa vad ca au venit in sala cu aparate de detectat casti. Cel putin au reusit sa dea aparenta unui examen serios, pentru mine. Nu cunosc "dedesubturile", doar sper sa fie cati mai putini care intra cu "relatii"
Vedem cat de corect vor corecta, insa.
Va rog daca mai aveti probleme cu modul de organizare sa formulati o sesizare la INPPA. Eu o voi face cu siguranta pt ca astazi am fost mutata din nou inaintea examenului pe motiv ca vorbeam in afara examenului cu persoana din spatele meu, ieri. Se pare ca am avut tratament preferential. Nu e normal sa intrii in examen cu o stare de nervozitate din cauza unor pseudo-asistenti universitari, in scopul de a-si demonstra gratuit autoritatea. Rusine!