avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1947 soluții astăzi
Forum Activitate badoiucostin

Activitate badoiucostin

Cu ceva intarziere, va multumesc din suflet pentru informatiile oferite.. O zi cat mai frumoasa!
Fara succesiune, pot radia masina? Sau din nou, imi trebuie calitate de titular?
Va salut cu respect! V-as ruga sa ma ajutati, pentru ca am cateva nelamuriri cu privire la aspectele urmatoare:
tatal meu a decedat, iar eu ii conduc masina de ceva timp..
asigurarea fiind in continuare pe numele lui, ce se intampla in caz de dauna?
știu ca normal ar fi sa dezbat succesiunea, dar momentan sunt in imposibilitate financiara. Constituie infractiune faptul ca eu reinnoiesc polita pe numele decedatului? Va rog sa ma ajutati, pentru ca nu știu cum sa procedez in aceasta situație. :(
Răspuns la discuția Decizie de impunere ANAF CASS
aveam intre 18-26 de ani.. dar eram la liceu, am terminat in 2013.. am sanse la contestatie daca anexez o adeverinta?
Răspuns la discuția Decizie de impunere ANAF CASS
Am fost astazi la ANAF si de fapt, se pare am avut un venit.
Am "lucrat" 4 zile constand in munci agricole undeva la o societate.
intrebarea e urmatoarea: De ce actiunea ANAF se resfrange asupra noastra, ca si muncitori?
Nu trebuiau sa fie retinuti acesti bani direct?
O societate oarecare isi rezerva dreptul de a nu fi responsabila in cazuri de genul?!
alta intrebare, ar fi: Daca eu am muncit 4 zile, de ce trebuie sa platesc pentru un an?!
Practic eu am castigat cam 30% din cat trebuie sa platesc acum.. :slap:
Buna ziua! Va rog mult sa ma ajutati cu privire la "Decizia de impunere anuala pentru stabilirea contributiei de asigurari sociale de sanatate" pe care am primit-o astazi.
Mentionez ca in 2012 eram elev, fara niciun cont in banca, fara alte venituri.
Logica mi se termina atunci cand incepe fraza : Diferența de contribuții stabilită în plus (Cap.II rd.4a) în sumă de 468 lei se plăteşte în termen de cel mult 60 de zile de la data comunicării prezentei. Pentru obligațiile neachitate până la termenul precizat mai sus, se vor calcula dobânzi şi penalităţi de întârziere.
Ar putea fi o greseala?
Tara lui papura-voda in care esti dator din neant.
Răspuns la discuția RCA proprietar decedat
Vreau sa stiu ce se intampla in cazul unui eveniment neplacut, asigurarea fiind pe numele defunctului.. Multumesc!
Răspuns la discuția RCA proprietar decedat
Si eu sunt in acceasi situatie ca si doamna care a deschis subiectul..
As dori sa stiu daca acum dupa aproape 4 ani s-a schimbat ceva, si daca pot reinnoi cu incredere polita de asigurare..
Mentionez ca sunt unicul mostenitor, de gradul I si ca nu am dezbatut succesiunea. Este obligatorie? Cu respect, Costin.