avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Activitate vanessa2011

Activitate vanessa2011

Discuție buna ziua
am o fetita de 2 ani si 7 luni ...am un act notarial de la tatal copilului ca am custodia unica exclusiva ..vreau sa stiu ce drepturi de vizita are tatal copilului ..el ma streseaza sa o vada zilnic pe fetita ..ce sa fac sa actionez in instanta? nu vreau pensie alimentara decat sa fim amandoua lasate in pace si sa o vada pe asta mica asa cum prevede legea .nu am fost casatoriti niciodata nici nu am declarat concubinajul fetita poarta numele meu de familie ..va rog am nevoie de un sfat juridic multumesc
am deja proces intai am cerut partaj judiciar si nulitatea absoluta a vanzarii cumparare
la partaj judiciar expertul dat de judecator a scris sa se imparte totul in jumate am platit taxa judiciara si pentru nulitatea absoluta a actelor de vanzare cumparare ...acum jucatorul a deschis nou dosar pt nulitatea absoluta a vanzarii cumpararii vroaim sa stiu ce acte mai trebuie sa am ca sa pot anula vanzarea
este decedat bunicul din 2oo3
am o intrebaree as vrea sa anulez vanzarea cumparare facuta de bunicul meu care ia vandut sorei mele casa cota indiviza a lui si tot terenul intravilan terenul fiind trecut in titlul de proprietate bunicul in 2003 avand 76 de ani era persoana cu handicap dg era accident vascular cerebral hemiplegie dreapta dinainte de vanzare si vanzarea sa facut fara cadastru si intabulare si fara a se face iesirea de indiviziune
vreau sa stiu daca cu acest diagnostic se considera o persoana fara discernamant , iar bunica mea a murit 1999 si sa facut masa succesorala numai pe casa fara terenul intravilan .. mentionez ca suntem 2 surori credeti ca as putea anula vanzarea cumparare??