Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare contract vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare contract vanzare cumparare

am o intrebaree as vrea sa anulez vanzarea cumparare facuta de bunicul meu care ia vandut sorei mele casa cota indiviza a lui si tot terenul intravilan terenul fiind trecut in titlul de proprietate bunicul in 2003 avand 76 de ani era persoana cu handicap dg era accident vascular cerebral hemiplegie dreapta dinainte de vanzare si vanzarea sa facut fara cadastru si intabulare si fara a se face iesirea de indiviziune
vreau sa stiu daca cu acest diagnostic se considera o persoana fara discernamant , iar bunica mea a murit 1999 si sa facut masa succesorala numai pe casa fara terenul intravilan .. mentionez ca suntem 2 surori credeti ca as putea anula vanzarea cumparare??
este decedat bunicul din 2oo3
Anularea unui act autentic implica un proces dificil si costisitor .Nu aveti sanse de nulitate relativa ci doar absoluta. Se va timbra la valoare .
am deja proces intai am cerut partaj judiciar si nulitatea absoluta a vanzarii cumparare
la partaj judiciar expertul dat de judecator a scris sa se imparte totul in jumate am platit taxa judiciara si pentru nulitatea absoluta a actelor de vanzare cumparare ...acum jucatorul a deschis nou dosar pt nulitatea absoluta a vanzarii cumpararii vroaim sa stiu ce acte mai trebuie sa am ca sa pot anula vanzarea
Fara un avocat specializat
pe procese de acest gen, o sa vi se respinga actiunea.
avvalentina, utilizator