avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1061 soluții astăzi
Forum Activitate mariblaj

Activitate mariblaj

Buna ziua! Ma confrunt cu o problema,pe care sper sa o deslusesc cu ajutorul dvs.
Sunt angajata cu salariul minim,2550 lei
De curand am intrat in concediu medical,codul de indemnizatie fiind 14,adica beneficiez de plata 100%.
Intrebarea mea este:
Cati bani am dreptul sa iau efectiv in mâna?
Cu multe multumiri
Bună ziua! Detin o asociatie familiala, care poarta numele meu. Este formată din doi membrii : eu si soacra mea , care a decedat.Pot sa transform aceasta asociatie in PFA?
nu,eu sunt reprezntantul asociatiei.
Pentru ceea ce intentionati dvs. sa faceti nu este atat de simplu, nu se intocmeste un act aditional si gata. In primul rand trebuie schimbat inclusiv, acordul de constituire.
In cazul in care nu va descurcati va putem ajuta noi, deoarece cu asta ne ocupam !

care este costul acestei operatiuni,va rog?
model act aditional iesire un membruu,intrare alt membru
Răspuns la discuția Renuntare la unul dintre copii
va multumesc frumos!!!am incercat cu psihologul,dar refuza sa coopereze.am fost eu timp de un an.s-au vazut ceva rezultate,dar slabe.daca ar accepta sa mearga el ar fi exceptional,dar...
am apelat la ajutor din toate partile dar fara efect.am mai gasit o ultima solutie care sper sa-l ajute.un efort extrem care sper din tot sufletul sa-l ajute.imi sacrific fiica pt asta cu speranta ca el se va trezi si va observa unde se afla in sufletul meu pt ca asta e una din problemele lui.
am un fiu in varsta de 13 ani.doreste sa renunte la scoala,pleaca de acasa de dimineata pana seara impotriva vointei mele.din pacate nu asculta nimic din ce ii explic.in cazul asta ma vad neputincioasa in a ii face o educatie asa cum se cuvine.imi spune deseori ca nu mai vrea sa ii fiu mama.se poate sa renunt la acest copil? mai am o fetita de 11 ani cu care ma inteleg foarte bine.are rezultate f bune atat la invatatura cat si la activitatea extrascolara pe care o are.