avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1090 soluții astăzi
Forum Activitate g3orgiana

Activitate g3orgiana

Buna ziua!am mai scris aici acum ceva timp.Vreau sa divortez si acum o luna m-am mutat la parintiimei impreuna cu copilul de 3 ani si 5 luni.M-a sunat mama sotului meu ieri si mi-a zis ca a angajat niste detectivi si ca a primit o hartie oficiala k eu traiesc cu un coleg de munca de un an de zile si ca il intretin pe alcel coleg.A zis ca o sa ne vedem in instanta!Intrebarea mea este daca ar dovezi imi poate lua copilul?
Răspuns la discuția Domiciliul copilului
Imi trebuie cumva copie legalizata dupa certificatul de casatorie?
Răspuns la discuția Domiciliul copilului
Eu si ieri m-as fi dus sa depun actele dar problema este ca nu vrea sa imi dea o copie dupa certificatul de casatorie si nu stiu cum pot face rost de el :((
Răspuns la discuția Domiciliul copilului
Am plecat pentru k nu ne intelegem de vreo 3 ani timp in care i-am dat "n" sanse sa se schimbe,este violent si fizic si verbal si mai zi bea pe deasupra iar eu nu vreau asta pt copilul meu.el tot ma roaga sai mai acord o sansa dar nu mai pot mi-au ajus atatia ani.miercuri am vb cu parintii mei si ai lui aksa la el si acolo am hotarat k ma voi nuta la parintii mei.miercuri i joi a dormit copilul la mine iar vineri seara a dorit sa ramana la el si nu mam opus si nu ma voi opune niciodata.copilul de cand la luat de la gradinita nu a vrut sa iasa afara.lam sunat sa coboare la bloc sa ii dau biberonul si laptele copiului (k el nici macar atat nu este in stare sa ii cumpere o cutie de lapte) si bine inteles k era baut.apoi a iesit cu copilul si sa dus la biserica unde din intamplare eram si eu,iar cel mic ma vazut si a inceput sa planga.apoi imi trimite mie sms ca ce sa ii faca copilului k nu se mai linisteste si plus de asta mi-a trimis un sms pe la 12 si jumatate noaptea k sunt bine si a adormit si copilul in sfarsit.In concluzie eu nu cred k se va schimba niciodata.
Răspuns la discuția Domiciliul copilului
nu cred k se poate numi parasire de domiciul pentru ca am plecat din casa dupa ce am vb cu parintii mei si cu parintii lui si nu in lipsa lui.
Răspuns la discuția Domiciliul copilului
El este foarte usor de influentat de catre mama lui.Noi doi am vorbit ceva si acum imi spune ca el nu mai este deacord cu divortul si k nu o sa se prezinte la nici un proces si ca daca eu o sa imi gasesc pe altcineva o sami ia copilul in secunda urmatoare pentru ca el nu isi va gasi niciodata pe altcineva.
Buna ziua.vreau sa divortez de sotul meu cu care am un copil de 3 ani si 3 luni. In prezent stam cu parintii lui si vreau sa stiu daca vreau sa ma mut la parinti mei.Vreau sa stiu daca o sa fie vreo problema dupa terminarea divortului pentru ca vreau ca, copilul sa ramana la mine.Este vreo problema ca parasesc domiciliul?