avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Activitate dan66daniel

Activitate dan66daniel

Multumesc, am vrut doar sa -mi confirm banuielile .De acum incolo ma rog sa ma ia dracu cat mai repede ! cum as putea sa nu mai platesc aceste asigurari daca tot nu beneficiezi de ele?Cersetor= contribulbil!
Am ales sa fiu operat la o clinica particulara(care nu are relatii cu casa) de ruptura complexa de menisc exterior ,pentru ca pe plan local m-au trimis acasa sa stau in repaus si dupa o saptamana mai vedem,"asta e sistemul",mi s-a spus.Am decis sa fac un RMN pe banii mei( pe plan local se putea face doar peste 3-4 luni, iar cu plata pretul era dublu fata de alte clinici) pt. a confirma diagnosticul presupus de mine,apoi am incercat sa ma programez la un spital pentru artroscopie si iar am esuat,fiind amanat si dus cu vorba.As dori sa stiu daca se pot recupera o parte din bani de laCNAS, eu fiind un platitor foarte corect si la zi de 28 de ani ,fara boli cronice sau probleme in acesti ani.Operatia cred ca se incadra la urgente pentru ca eram aproape in imposibilitatea de a ma deplasa, doar cu ajutorul carjei si cu dureri destul de mari. Multumesc
In urma cu o luna am cumparat un garaj proprietate privata ,cu terenul concesionat de la primarie.Fostul proprietar a lasat pe cineva sa-si depoziteze niste lucruri second hand si desi i-am acordat 10 zile sa-si duca lucrurile , refuza cu vehementa,chiar ma ameninta ca nu pot sa-i pun lucrurile in strada doar daca il dau in judecata. Ce mi se poate intampla daca aduc pe cineva si scot toate mizeriile de acolo?Inainte as face o sesizare si la politie . Am facut poze , am martori care stiu si au vazut ce mizerii se afla acolo. Un sfat as dori va rog!